środa, Grudzień 11, 2019
Flesch Mazowsza

Pamiętajmy o najsłabszych

Flesch Mazowsza jako patron medialny Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt po raz kolejny zachęca Państwa do udziału w zbiórce artykułów dla najbardziej potrzebujących zwierząt. W tym roku nasza redakcja wspiera Szkołę Podstawowe nr 2 w Pruszkowie.
Mały Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Doroty Rybarczyk od wielu lat czynnie wspiera Najpierw schronisko w Milanówku a od momentu powstania Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt wszystkie zebrane artykuły Przekazuje do punktu PSNRZ, którzy później dzielą się nadwyżkami ze schroniskiem w Milanówku.
Nasza redaktor miała przyjemność rozmawiać z Panią Dorotą Rybarczyk organizatorką całego przedsięwzięcia oraz z Panią Anitą Baińską – Trzebińską jedną z wychowawczyń klas 0-3 w SP nr 2, która od lat wspiera akcję czynnie włączając swoje klasy w zbieranie niezbędnych artykułów.
– Pani Doroto jak wygląda Wasz wkład w pomoc PSnRZ?
– Od lat jako opiekun Małego Samorządu Uczniowskiego organizuję zbiórki dla Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt, młodsze dzieci angażuje do zbiórek, starsze natomiast zachęcam do czynnego wolontariatu.
– To wspaniały gest skierowany w stronę zwierząt, jednak istot, które bez pomocy człowieka nie mają szansy przetrwać choćby srogiej zimy.
– Tak, wszyscy nasi uczniowie wiedzą jak ważna jest pomoc człowieka i chętnie angażują się w pomoc, młodsze zbierają rzeczy dla zwierząt a starsze odwiedzają punkt celem wyprowadzania psów czy zabawy z nimi.
Zapytaliśmy również wychowawczynię jednej z pierwszych Panią Anitę Baińską – Trzebińską jak idzie zbiórka i co jest potrzebne.
– Pani Anito widzę, że sporo rzeczy udało się zebrać, są karmy, miski, nawet maskotka. Jakie rzeczy potrzebne są najbardziej co wynika z Pani doświadczenia, pomaga Pani w zbiórkach już od trzech lat.
– Tak, mamy naprawdę sporo zebranych rzeczy, rodzice chętnie pomagają swoim pociechom. Ktoś nawet odsypał trochę karmy od swojego pupila…Wszystko to piękne gesty. Każdego roku jestem dumna z moich uczniów Wszystkie dzieci wiedzą, że ich pomoc jest bezcenna.
A co jest najbardziej potrzebne? Dosłownie wszystko: karmy suche i mokre dla seniorów i maluchów, miski, koce, kołdry, każda pomoc jest na wagę złota. Wszystko się przyda. Wszystko co pomoże zwierzętom w nadchodzącej zimie.
– Dziękuję Paniom serdecznie za udzielone odpowiedzi a w imieniu redakcji i Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt Paniom oraz całej Szkole Podstawowej nr 2 w Pruszkowie za to co robicie, za ten wspaniały gest, za serce włożone w tę pomoc od lat.

Rozmawiała: Katarzyna Włodarczyk

Wasza pomoc mierzona jest kilometrami
Tradycyjnie zachęcamy wszystkich, którzy chcą pomóc i ofiarować, karmę bądź inne potrzebne rzeczy do kontaktu z naszą redakcją lub PSnRZ.
Jeśli będzie taka potrzeba przyjedziemy i odbierzemy zebrane artykuły.

KW

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.