wtorek, Czerwiec 25, 2019
Flesch Mazowsza

III edycja, 3 dni, trzy imprezy

Marcin Giziński Maj 7, 2018 Kultura, Różności, Wiadomości

W dniach 20-22 kwietnia ,w Ptak Warsaw Expo, w podwarszawskim Nadarzynie fani popkultury mogli uczestniczyć w swoim święcie, czyli w trzeciej już edycji Warsaw Comic Con. Trzecia odsłona imprezy przyciągnęła kolejne rzesze wielbicieli komiksów, seriali, fantasy i science-fiction.

Tym razem było zupełnie wyjątkowo – III edycja to połączenie trzech wydarzeń czyli Warsaw Comic Con, Good Game i Warsaw Book Show.

Warsaw Comoc Con.

W Strefie Gwiazd, czyli miejscu, w którym w jednym czasie, spotkać można było wszystkich gości ze swoich ulubionych filmów i seriali m.in. z: Gry o Tron, Skam, Riverdale,The 100, Hobbita oraz Arrow. Oprócz gwiazd odbyły się liczne konkursy, a po raz pierwszy w historii otworzona została strefa The Voice Kids ze specjalnym udziałem zwyciężczyni I edycji show Roksany Węgiel .Jednak wisienką na torcie był koncert jednego z trenerów Dawida Kwiatkowskiego.

Good Game

Targi Gier Good Game Expo to jedno z największych w Polsce wydarzeń poświęconych grom elektronicznym – komputerowym, konsolowym, video i nie tylko. Zaprezentowano  najnowsze i najlepsze gry na rynku wraz z turniejami e-sportowymi. Znani youtuberzy i streamerzy, którzy przyciągnęli tłumy fanów z całego kraju, zagrali showmatche na scenie głównej, komentowali turnieje, a także poprowadzili konkursy na Good Game. To była niesamowita atrakcja dla każdego fana gier.

Warsaw Book Show

To wielkie wydarzenie promujące książki, integrujące środowisko autorów, wydawców i czytelników. Program dni festiwalowych wypełniły spotkania z popularnymi autorami, aktorami, animatorami kultury, gwiazdami mediów oraz warsztaty, prelekcje i panele dyskusyjne, gry czytelnicze i zabawy literackie. Sensacją dla wszystkich miłośników literatury fantasy był z pewnością udział Andrzeja Sapkowskiego – twórcy Wiedźmina, autora, którego niezwykle rzadko udaje się namówić na tego typu spotkania z czytelnikami.

Ptak Warsaw Expo oficjalnie ogłosił kolejną edycję Warsaw Comic Con, która odbędzie się w dniach 26 – 28 października. Zapraszamy!

Tekst i foto: AD

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.