środa, Grudzień 11, 2019
Flesch Mazowsza

Głos młodego pokolenia

W piątek 16 listopada w Mediatece odbyło się spotkanie z Anną Bellon, młodą, uzdolnioną autorką cyklu trzech powieści adresowanych do młodzieży. Zadebiutowała z ogromnym sukcesem na Wattpadzie – stronie internetowej i aplikacji mobilnej, która umożliwia publikację utworów literackich nieznanym jeszcze autorom. Jej książki wydane zostały w wersji papierowej przez renomowane wydawnictwo Znak.

Na spotkanie autorskie przybyły grodziskie fanki książek Anny Bellon. Starannie przemyślane pytania do autorki dotyczyły jej drogi pisarskiej, inspiracji literackich i muzycznych, pomysłów na kreację postaci, reakcji na internetowe komentarze do jej powieści.

Tematem książek „Uratuj mnie”, „Nie zapomnij o mnie” i „Zaufaj mi” są problemy życiowe i rodzinne młodych ludzi, ich przyjaźnie i ich miłości, przedstawione z dużą wiedzą psychologiczną. Internetowe komentarze od czytelników potwierdzają, że sami borykają się z podobnego typu problemami i że książki Anny Bellon dobrze odzwierciedlają emocjonalną rzeczywistość dzisiejszych nastolatków.

Łącznikiem kolejnych części cyklu jest tytułowy zespół rockowy „The Last Regret”, założony przez grupę licealistów, motyw muzyki rockowej przewija się nieustannie przez wszystkie trzy powieści. Autorka posiada dużą wiedzę muzyczną w tym zakresie i sama podkreśla stałą obecność muzyki rockowej w swoim życiu. Podobnie jest z literaturą – książki są cały czas obecne w życiu jej bohaterek, podobnie jak w życiu jej samej.

Anna Bellon studiuje mechanikę i budowę maszyn, zapamiętale czyta angielskojęzyczną fantastykę, słucha rocka i pisze powieści obyczajowe dla polskich nastolatków, dla których pierwszymi recenzentami są jej przyjaciółki i mama. Czekamy zatem na kolejną książkę młodej autorki.

Tekst i forto: (PS)

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.