wtorek, 22 czerwca, 2021
Flesch Mazowsza

Mikołajkowy Konkurs Skoku Wzwyż w Milanówku

W niedzielę 2 grudnia na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Milanówku odbył się szósty już, rokroczny Mikołajkowy Konkurs Skoku Wzwyż. Organizatorzy wydarzenia: Uczniowski Klub Sportowy MTE Milanówek, Milanowskie Towarzystwo Edukacyjne i Milanowskie Centrum Kultury zapewnili uczestnikom i widzom świetną zabawę.

W widowiskowych lekkoatletycznych zmaganiach wzięły udział dzieci i młodzież z roczników2006-2008 i 2003-2005. Młodzi skoczkowie i skoczkinie reprezentowali kluby sportowe z województw: mazowieckiego i łódzkiego.

Najliczniej reprezentowany był UKS MTE Milanówek, ponadto w konkursie wystartowali zawodnicy i zawodniczki z klubów w Grodzisku Mazowieckim, Otrębusach, Teresinie, Warszawie,Pułtusku, Domaniewicach i Ruścu.

Rangę imprezy podniósł udział trzech wyjątkowo utytułowanych młodych zawodniczek w skoku wzwyż: Basi Burlewicz, Karoliny Parzychowskiej i Julii Perzyńskiej, które i tym razem uplasowały się na czołowych miejscach.

Atmosferze sportowej rywalizacji towarzyszył klimat wesołej Mikołajkowej zabawy. Zawodnicy wykonywali efektowne skoki nad coraz wyżej zawieszaną poprzeczką,stopień trudności i emocje rosły.

Zwycięzcom wręczono złociste puchary i Mikołajowe torby z nagrodami. Wszystkich pozostałych uczestników Mikołajkowego Konkursu obdarowywano sukcesywnie nagrodami pocieszenia w postaci czekolad.

Po hali obok zawodników w strojach sportowych krążyły grupki uczniów w strojach reniferów, w zabawnych Mikołajkowych czapkach i czapeczkach. Nauczyciele wychowania fizycznego ze Społecznej Szkoły Podstawowej MTE w Milanówku dopingowali i udzielali drobnych wskazówek technicznych zawodnikom. Jednocześnie jednak wspólnie z uczniami wykreowali klimat sympatycznej sportowej zabawy, w której istotna jest nie tylko rywalizacja czy wygrana, ale równie ważna jest sama przyjemność wspólnego uprawiania sportu i brania udziału w sportowych wydarzeniach.

Tekst i foto: (PS)

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.