środa, Grudzień 11, 2019
Flesch Mazowsza

Koncertowa Mediateka – koncert w stylu lat 70-tych

W niedzielne popołudnie 4 listopada w grodziskiej Mediatece odbył się koncert Anny Żebrowskiej zatytułowany „Tyle Słońca”. Słuchacze niezwykle licznie przybyli na wydarzenie, sala była zapełniona, w znacznej mierze przez seniorów.

Repertuar obejmował w większości piosenki dwóch znanych wokalistek, których okres świetności przypada na piękne lata 70-te: Anny Jantar i Ireny Jarockiej. Anna Żebrowska, odtwórczyni ich popularnych przebojów, wspomniała o swojej słabości do piosenek z tego okresu, ze względu na ich szczególną melodyjność i piękno tekstów.
Młoda i piękna wokalistka, obdarzona wyjątkowo miłym dla ucha głosem i ubrana we wspaniałą suknię przypominającą te z lat 70-tych, każdą z piosenek opatrzyła stosownym, czasem humorystycznym komentarzem. Zabrzmiały takie przeboje, jak „Motylem jestem”, „Jambalaya”, „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc”, „Niech tańczą nasze serca”, „Staruszek świat” „Kawiarenki” czy „Tyle słońca w całym mieście”. Wykonane zostały w ich oryginalnej stylistyce, w dokładnie niemal takim brzmieniu, w jakim je pamiętamy sprzed lat. Sądząc po emocjonalnej rekcji słuchaczy taki „klasyczny” styl wykonania doskonale trafił w ich gust.
Wrocławska wokalistka, która tak sympatycznie zagościła na grodziskiej scenie, repertuar lat 70-tych urozmaiciła również o współczesne, własne utwory, o bardziej poetyckim charakterze. Koncert jako całość był niezwykle udany, można śmiało powiedzieć, że „rozświetlił” niedzielne popołudnie.

Tekst i foto: (PS)

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.