poniedziałek, 25 maja, 2020
Flesch Mazowsza

REGION. Strefy kibica w okolicy

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na pierwsze mecze podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Sprawdziliśmy, gdzie w regionie będzie można przeżywać piłkarskie emocje wpólnie na świeżym powietrzu.

14. czerwca rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. W meczu otwarcia Rosja, która jest gospodarzem turnieju zmierzyła się z Arabią Saudyjską. Reprezentacja Polski mundial w Rosji rozpocznie we wtorek, 19. czerwca, meczem z Senegalem. Później do rozegrania będą jeszcze spotkania z Kolumbią i Japonią. Jeśli wyjdziemy z grupy, zagramy mecz 1/8 finału na początku lipca.

Niezwykłym sposobem na przeżywanie piłkarskich emocji jest śledzenie spotkań w strefie kibica. Sprawdziliśmy, gdzie w naszym regionie podczas tegorocznego Mundialu będzie można oglądać mecze.

Żyrardów

Taką możliwość będą mieli mieszkańcy Żyrardowa. Strefa Kibica zostanie zorganizowana na terenie lodowiska kompleksu AQUA.

Będzie bezpłatna, zaplanowana jest gastronomia, miejsca siedzące, ławy bawarskie itd. W dniach kiedy będą grali Polacy swoje grupowe spotkania, będzie możliwość obejrzenia pozostałych meczów transmitowanych danego dniamówi Piotr Kierzkowski, Inspektor z Biura Rzecznika Prasowego w Urzędzie Miejskim w Żyrardowie.

Grodzisk Mazowiecki

Mecze w strefie kibica będą mogli obejrzeć także mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego. Bezpłatna strefa zostanie zorganizowana na Stadionie Miejskim w Grodzisku Mazowieckim przy Al. Mokronoskich 4. Mecze będą wyświetlane na dużym ekranie z projektora w namiocie o powierzchni 200 m2. W namiocie przewidziano miejsca siedzące. Dodatkowo, w okolicy strefy znajdować będzie się gastronomia oraz stoisko z gadżetami dla kibiców.

Piastów

Strefa kibica zostanie także zorganizowana w Piastowie na terenie MOSIR przy Al. Tysiąclecia 1. Bezpłatna strefa pomieści pod namiotem około 200 osób. W pobliżu strefy nie jest planowana organizacja dedykowanych stoisk. Natomiast, jak zapewniają organizatorzy, w budynku MOSIR znajdują się automaty z batonikami,ciastkami, kawą i napojami. Mieszkańców Piastowa czeka także lokalna atrakcja.

W czasie trwania mistrzostw odbędą się Mistrzostwa Piastowa w grze w piłkarzykimówi Jerzy Derlatka, kierownik MOSIR. – Zapisy już zostały uruchomionedodaje.

Decyzja wkrótce

Strefa kibica być może powstanie także w Milanówku oraz Pruszkowie. Szczegóły powinniśmy poznać już wkrótce. Pewne jest natomiast, że meczy w organizowanej przez gminę strefie kibica na terenie swojej miejscowości nie obejrzą mieszkańcy Podkowy Leśnej i Brwinowa.

Strefy kibica w Brwinowiebędą jako strefy prywatne, w gronie najbliższych, znajomych, przy grilluNie planujemy tworzyć miejskiej strefy kibicawypróbowaliśmy to podczas EURO 2012. Podczas Mundialu pozostawiamy przestrzeń dla prywatnych przedsiębiorców, właścicieli lokali gastronomicznych i innych, którzy mogą wykorzystać ten czas dla swojej działalnościprzekazała nam Mirosława Kosiaty z Biura Promocji Urzędu Gminy Brwinów.

Strefa kibica nie jest także planowana na terenie Ursusa. Niemniej jednak, jak zapewnia Agnieszka Wall, rzecznik prasowy dzielnicy Ursus, na terenie miasta będzie zorganizowanych kilka stref, m.in. dedykowana dla mieszkańców Ursusa strefa na Bemowie, w amfiteatrze Parku Górczewska.

Kinga Rochalska, Fot. Archiwum prywatne

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.