środa, Grudzień 11, 2019
Flesch Mazowsza

„Szkoła rodzenia” w Szpitalu Powiatowym

W Szpitalu Powiatowym rozpoczęto bezpłatne zajęcia dla przyszłych rodziców. Nowo otwarta „szkoła rodzenia” ma wspierać przyszłe mamy w trakcie ciąży i przygotowywać je do porodu. Chętni mogą już teraz zgłaszać się na pierwsze zajęcia.

Oczekiwanie na zbliżający się poród oraz pierwsze chwile z dzieckiem to niewątpliwie czas niezwykłej radości. To też moment, w którym pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości, a powszechnie dostępne źródła nie zawsze dostarczają rzetelnych informacji. Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom przyszłych rodziców, Rada Powiatu Pruszkowskiego zdecydowała o stworzeniu bezpłatnej „szkoły rodzenia”. W placówce zajęcia poprowadzą specjaliści z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Powiatowego i najlepszych warszawskich szpitali położniczych.

– Jestem niezwykle szczęśliwy, że zaproponowana przeze mnie idea stworzenia w naszym szpitalu powiatowym „szkoły rodzenia” spotkała się z akceptacją i przychylnością Radnych Powiatu Pruszkowskiego – mówi Starosta Maksym Gołoś. – Mam nadzieję, że dzięki niej w naszym szpitalu będzie przychodziło na świat jeszcze więcej dzieci. Ostatnio pobity został rekord urodzeń, zatem jestem pełen nadziei, że to tylko początek tak dobrych wiadomości – dodaje.

Nauka w „szkole rodzenia” jest bezpłatna. Warunkiem koniecznym podjęcia w niej zajęć jest zameldowanie na terenie powiatu pruszkowskiego. Do programu mogą zapisać się kobiety na przełomie 2 i 3 trymestru ciąży wraz ze swymi partnerami. Choć obecność przyszłych ojców nie jest obowiązkowa, to, jak zapewniają prowadzący zajęcia, ich wsparcie jest bardzo potrzebne. W ramach zajęć, podzielonych na część teoretyczną i praktyczną, eksperci szczegółowo omówią zagadnienia związane z ciążą, porodem i macierzyństwem. W części praktycznej zaplanowano ćwiczenia wzmacniające i relaksujące.

– Ideą stworzenia „szkoły rodzenia” jest zachęcenie ciężarnych kobiet do porodów naturalnych poprzez edukację i profesjonalne przygotowanie – tak, aby przyszła mama była na ten moment w pełni gotowa – dodaje Dyrektor Szpitala Powiatowego Tomasz Sławatyniec.

Kinga Rochalska

(na podstawie: materiałów prasowych)

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.