wtorek, Lipiec 17, 2018
Flesch Mazowsza

Grodzisk świętuje

Marcin Giziński Wrzesień 15, 2017 Kultura, Różności

W grodziskim Parku Skarbków zorganizowane zostały różnorakie imprezy i atrakcje z okazji tegorocznego Święta Miasta. Pogoda nieszczególnie dopisała, mimo to mieszkańcy przybyli licznie.

Już o godzinie 12-tej otworzyły swoje podwoje stoiska reklamowe, oferujące usługi dostępne na terenie miasta i okolic. Kolorowe namioty rozstawiły banki i szkoły językowe, szkoła tańca, klub fitness i poradnia dietetyczna oraz firmy specjalizujące się w sprzedaży bezpośredniej kosmetyków, środków czystości i produktów gospodarstwa domowego.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko firmy piekarniczej, które proponowało degustację swoich wyrobów dla wszystkich i gratisowe hot-dogi dla dzieci biorących udział w przygotowanych animacjach.

Wśród wystawców znalazł się również popularny grodziski klub motocyklowy „White Arrows”. Swój namiot miała też grodziska Biblioteka Publiczna – odbywało się w nim głośne czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego z podziałem na role, które wyraźnie przypadło do gustu seniorom.

Godziny popołudniowe obfitowały w atrakcje dla najmłodszych: mini tor przeszkód, przejazdy na kucyku, malowanie buziek, zabawy plastyczne. Teatr Kultureska przygotował dla dzieci atrakcyjny program edukacyjny, który w interaktywnej i zabawowej formie uczył je ekologicznych zachowań na co dzień.

Wieczorem rozpoczęły się długo oczekiwane, zwłaszcza przez młodzież, koncerty zaproszonych gwiazd: Dawida Kwiatkowskiego i Andrzeja Piasecznego, które zgromadziły liczną i entuzjastyczną publiczność.

Tekst i foto: SP-T

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.