środa, 2 grudnia, 2020
Flesch Mazowsza

Udekoruj swój Piastów na Święta

Urząd Miasta Piastowa przygotował konkurs, w którym każdy z mieszkańców mógł samodzielnie zaprojektować świąteczną dekorację. Niezwykłą akcję wygrała Wiktoria Mińko, uczennica klasy II B Szkoły Podstawowej Nr 3 w Piastowie, która zaprojektowała iluminację świetlną w formie renifera.

Z okazji jubileuszu 90-lecia Piastowa oraz 20-lecia firmy Multidekor, władze miasta przygotowały niezwykły konkurs dla mieszkańców „Udekoruj swój Piastów na Święta”. To akcja, w której każdy z mieszkańców Piastowa mógł samodzielnie zaprojektować świąteczne dekoracje na latarnie w Parku Miejskim.
– Piastów to stolica polskich iluminacji świątecznych. Od 20 lat rozświetlamy Polskę i świat. Stąd każdego roku wyruszają dekoracje świąteczne, które rozbudzają emocje. Pomysł konkursu dla mieszkańców Piastowa był naturalny. Wiemy, że w mieście wyjątkowych ludzi powstanie również wyjątkowa iluminacja parku – mówi Tomasz Podogrocki, Prezes Multidekor.

Świąteczny konkurs trwał od 23 listopada do 2 grudnia 2016. W I fazie zabawy decydowali internauci poprzez lajki na Facebooku. Pod obrady jury w II etapie trafiły 4 projekty z największą liczbą głosów. Nagrodę główną przyznano decyzją jury w składzie: Grzegorz Szuplewski (Burmistrz Piastowa), Wanda Przybylak (dyrektor MOK Piastów), Tomasz Podogrocki (Prezes Multidekor) oraz Olga Mościcka-Taras (Creative Director Multidekor). Zwycięzcą akcji została Wiktoria Mińko, uczennica klasy II B Szkoły Podstawowej Nr 3 w Piastowie, która zaprojektowała iluminację świetlną w formie renifera.

Świąteczny wzór, w poniedziałek 19 grudnia 2016 r., ozdobił latarnie w Parku Miejskim w Piastowie. Wiktoria Mińko w ramach nagrody otrzymała choinkę z lampkami oraz zaproszenie wraz z rodziną do Krainy Świątecznych Czarodziejów, gdzie zobaczy jak powstają dekoracje świetlne Multidekor.

– Cieszymy się, że nasz wspólny konkurs skierowany dla mieszkańców Piastowa okazał się dużym sukcesem. Wpłynęło wiele ciekawych propozycji, a zwycięzcą okazał się sympatyczny renifer, który nas wszystkich oczarował – mówi Grzegorz Szuplewski, Burmistrz Piastowa.

Kinga Rochalska

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.