poniedziałek, 23 maja, 2022
Flesch Mazowsza

Bezpieczna choinka

Marcin Giziński 17 grudnia, 2021 Bez Kategorii Brak komentarzy do Bezpieczna choinka

Choinka, na której zamiast bombek wiszą odblaski? Czemu nie! W ten sposób władze Milanówka starają się w szczególny sposób przypomnieć o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów w czasie zimy, podczas której większość dnia stanowi zmrok.

Choinka ozdobiona w taki sposób dekoruje budynek straży miejskiej przy ul. Warszawskiej w Milanówku. Mieszkańcy mogą korzystać z ozdób i sami się nimi oznaczać.

Powód do takiej dekoracji stanowi akcja „Poczęstuj się odblaskiem świeć przykładem” – Choinka ubrana została w głównej mierze z elementów odblaskowych, które mają pomóc pieszym być widocznymi po zmierzchu – twierdzą organizatorzy. Szczególnie istotne jest, aby to dzieci korzystały z tej formy promowania bezpieczeństwa i ruchu pieszego. To najmniejsi są najbardziej narażeni na niewidoczność.

-Zachęcamy pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale także w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub niedostatecznie oświetlonych odcinkach dróg – zachęcają strażnicy miejscy z Milanówka.

(ak), Fot.: milanowek.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.