niedziela, 7 marca, 2021
Flesch Mazowsza

Podpalił kampera ze znajomym w środku

W powiecie grodziskim doszło do dramatycznego incydentu. Pijany 65-latek podpalił turystycznego kampera, w którym znajdował się jego znajomy. Natychmiastowa reakcja właściciela pojazdu pozwoliła uniknąć tragedii.

Policjanci otrzymali zgłoszenie około godziny 14.00.

– Na miejscu funkcjonariusze zobaczyli dogaszający się pożar elementów kampera. Po zabezpieczeniu pojazdu mundurowi szybko zebrali informacje o zdarzeniu. Wynikało z nich, że mężczyzna śpiący w swoim pojeździe na posesji nagle poczuł dym, a następnie zauważył płomienie w okolicy wejścia do samochodu. Pokrzywdzony natychmiast ugasił pożar własnymi siłami, doznając przy tym oparzeń dłoni i podpalenia ubrań, które miał na sobie. Podczas rozmowy z mężczyzną policjanci ustalili także, że zgłaszający widział właściciela posesji, który w tym czasie był w okolicy jego samochodu i szybko uciekł do swojego domu. Tego właśnie człowieka pokrzywdzony wskazał jako podejrzanego o dokonanie podpalenia. Do zgłaszającego policjanci natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe, a sami udali się do domu, w którym miał przebywać podejrzany. Mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi i policjanci musieli wejść tam siłą – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – 65-latek był nietrzeźwy. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu – dodaje.

Sprawca usłyszał zarzuty narażenia życia swojego kolegi oraz zniszczenia pojazdu. Mężczyzna objęty jest dozorem policyjnym, a także obowiązuje go zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

(ak), Fot.: grodzisknews.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.