wtorek, 16 sierpnia, 2022
Flesch Mazowsza

WOŚP. Finał z głową, region z wielkim sercem

Pomimo licznych utrudnień związanych z pandemią koronawirusa, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała 29. raz. Wszystkim trudnościom stawili czoła nie tylko wolontariusze, organizatorzy i sztaby, ale także darczyńcy, którzy nie zważając na gorszą – w wielu przypadkach – niż w latach ubiegłych kondycję finansową pokazali wielkie serca.

Wolontariusze w tym roku zbierali na sprzęt medyczny dla dzieci pod hasłem „Finał z głową”. Do celu WOŚP cegiełkę dołożył także nasz region. Znamy wstępne liczby ze sztabów.

Wstępnie deklarowana kwota zebrana w ramach WOŚP to 127 495 626 zł.

– Ostateczną zebraną kwotę na rzecz 29. Finału WOŚP poznamy 7 kwietnia w Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku wspólnie gramy dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy – poinformowała Fundacja WOŚP. Wraz z upływem dni informacje o kwotach będą się zmieniać, zwłaszcza ze wiele licytacji w internecie potrwa do połowy lutego.

W naszym regionie także pojawiły się wstępne dane szacunkowe. Wynika z nich, że sztab w Grodzisku Maz. zebrał 161 044,87 zł. W Podkowie Leśnej to kwota 39 983,30 zł; sztab w Józefinie i Żabiej Woli podał kwotę 18 tys. zł i dodał, że to nie jest ostateczna liczba. Liczenie wciąż trwa.

(ak), Fot.: WOSP

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.