środa, 1 kwietnia, 2020
Flesch Mazowsza

Intercity w grodziskich peronach

Od 15 grudnia pociągi pospieszne PKP Intercity będą zatrzymywały się w Grodzisku Mazowieckim. Zmiana będzie stanowiła istotną poprawę sytuacji komunikacyjnej mieszkańców miasta i okolic.

Kolejarze zaznaczają, że ta ważna modyfikacja w znacznym stopniu przełoży się na komfort podróżowania mieszkańców podwarszawskich miejscowości. Spółka PKP Intecity zapowiedziała zmianę podczas prezentacji założeń rocznego rozkładu jazdy na sezon 2019/2020 i dotrzymała słowa.

W Grodzisku będą zatrzymywały się pociągi jadące w kierunku Wrocławia i Krakowa. Nowym przystankiem dla Intercity stanie się również Wołomin.

– Dołączenie Wołomina i Grodziska Mazowieckiego do siatki połączeń PKP Intercity to element stopniowego poprawiania dostępności komunikacyjnej. Łącznie przewoźnik wprowadzi dodatkowe postoje na 28 stacjach, m.in. w Lubinie, Żaganiu, Żarach, Szczytnie czy Zgorzelcu. Jeszcze w rozkładzie jazdy 2014/2015 pociągi PKP Intercity zatrzymywały się w 296 miastach i miejscowościach. W każdym kolejnym rozkładzie ta liczba systematycznie rosła dochodząc do 382 obsługiwanych w tej chwili miast i miejscowości. W kolejnym rocznym rozkładzie jazdy na sezon 2019/2020, przekroczona zostanie liczba 400 miast i miejscowości, w których będą zatrzymywać się pociągi PKP Intercity – informuje spółka w oficjalnym komunikacie.

Wszystko po to, aby jak najszersza grupa pasażerów miała dostęp do pociągów dalekobieżnych oraz była usatysfakcjonowana łatwością w dotarciu do punktu komunikacyjnego. Zdaniem resortu infrastruktury jest to element walki z wykluczeniem komunikacyjnym.

– PKP Intercity łączy całą Polskę. Systematycznie rozszerzamy zasięg naszych usług, zapewniając mieszkańcom coraz większej liczby miast i miejscowości komfortowe połączenia międzymiastowe naszymi pociągami – przekonuje Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.

W nadchodzącym sezonie przewiduje się również rozszerzenie oferty PKP Intercity poprzez wprowadzenie nowych pociągów oraz uruchomienie węzła komunikacyjnego Łódź-Lotnisko Chopina w Warszawie. Ponadto prowadzone będę prace nad poszerzeniem oferty międzynarodowej oraz skróceniem czasu podróżowania na wielu trasach.

Aneta Czarnecka
Fot.: intercity.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.