wtorek, 28 stycznia, 2020
Flesch Mazowsza

Piękne nie tylko z wyglądu

Tegoroczna 8. już edycja grodziskiego Miasta Kobiet odbyła się 9 marca w sobotnich godzinach popołudniowych, w przestrzeni Mediateki. Na zewnątrz ulewny deszcz i wiatr, wewnątrz królowała elegancja, stylizacja, kosmetyka, maquillage i wszelkie zjawiska kojarzone z pielęgnowaniem kobiecej urody oraz z poczuciem własnego piękna.

Organizator wydarzenia, Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki, zaprosiła do współpracy grodziskie przedsiębiorczynie i (w mniejszości) przedsiębiorców. W efekcie Sala Wielofunkcyjna Mediateki zamieniła się jeden wielki, elegancki i kolorowy, wręcz przyprawiający o zawrót głowy, salon urody.

Przybywające panie mogły zapoznać się z ekspozycją kosmetyków, ale przede wszystkim oddać się w ręce wykwalifikowanych kosmetyczek, stylistek, specjalistek od make up-u czy analizy kolorystycznej. Nie zapomniano o przyszłych lub świeżo upieczonych mamach – służyła im rozmową i poradą położna i psycholog w jednej osobie, której stoisko mogło stanowić wzór stylizacji.

Manualnie uzdolnione i bardziej kulinarnie zorientowane panie oraz przybyłe dzieci miały szansę poduczyć się precyzyjnego, artystycznego zdobienia lukrem ciasteczek, wyglądających jak miniaturowe płaskorzeźby. W Sali Fitness równolegle odbywały się zajęcia ruchowe, między innymi samoobrony dla kobiet metodą Taekwon-do.

Od początku do końca imprezy wręczano tradycyjne tulipany, a efektowną oprawę artystyczną wydarzenia stanowiła wystawa malarska aktów kobiecych, nader śmiałych i w intensywnych kolorach.

Wśród uczestniczek Miasta Kobiet rozlosowano również nagrody, nadzwyczaj hojnie ufundowane przez grodziskie firmy współorganizujące wydarzenie. Ilość pań, które zostały obdarowane voucherami na najróżniejsze zabiegi kosmetyczne i stylizacyjne przeszła najśmielsze oczekiwania.

Ramę dla całej imprezy stanowiły: warsztat „Akademii Szczęśliwych Kobiet” oraz wykład Iwony Guzowskiej, wielokrotnej mistrzyni świata w kick-boxingu. Warsztat pod hasłem „Jesteś piękna, taka jaka jesteś!” dotyczył kreowania własnego wizerunku i wyglądu zewnętrznego w sposób autentyczny, w zgodzie z tym, kim naprawdę się jest.

Z kolei wykład Iwony Guzowskiej koncentrował się na pięknie wewnętrznym – na cechach i wartościach, które należy pielęgnować w sobie i które pomagają kobietom walczyć o własną tożsamość, wbrew przyjętym stereotypom. Te cechy i wartości to, zgodnie z tytułem jej wykładu: „Mądrość, Odwaga, Wewnętrzna Siła, Wiara w siebie, Pasja, Miłość i Wolność”.

Tekst i foto: (PS)

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.