sobota, 4 grudnia, 2021
Flesch Mazowsza

Czy parking przy Parku Skarbków będzie częściowo bezpłatny?

W Grodzisku Mazowieckim w grudniu ubiegłego roku została przyjęta uchwała zakładająca rozszerzenie strefy płatnego parkowania w mieście. Spotkało się toz krytyką mieszkańców, wobec której władze samorządu chcą się ustosunkować i dokonać oczekiwanej modyfikacji projektu.

Rozszerzenie strefy parkowania miało dotyczyć trzech ulic: 3-ego Maja, Lutnianej oraz Okulickiego. Co więcej, na parkingach, które do tej pory nie wymagały opłaty za postój, również wprowadzono parkometry. Stało się tak w miejscach, w których zaparkować pojazd było szczególnie trudno: przy Parku Skarbków, Mediatece oraz Centrum Kultury. Choć opłata dotyczy wyłącznie właścicieli, którzy pozostawiają samochód na więcej niż trzy godziny, spowodowało to niezadowolenie wielu kierowców.

Dwumiesięczna praktyka oraz obserwacja skutków wprowadzonego rozwiązania sprawiły, że obecnie magistrat nie wyklucza modyfikacji. Pojawiła się także inicjatywa, aby parking przy Parku Skarbków podzielić na dwie strefy: płatną oraz bezpłatną. Przyczyną jest duża liczba parkowanych samochodów, których właściciele przesiadają się do pociągów jadących do Warszawy. Z pewnością takie rozstrzygnięcie zadowoliłoby sporą część kierowców, którzy pozostawiają tam samochody w godzinach pracy, do której dojeżdżają pociągami.

Władze przewidują niezwłoczne podjęcie decyzji w sprawie ewentualnych zmian, a następnie wprowadzenie ich w życie. Burmistrz miasta, Grzegorz Benedykciński zapewnia, że rozmowy zostaną rozpoczęte najszybciej jak będzie to możliwe. Oczekiwane rozstrzygnięcia przewidywane są w ciągu tygodnia.

Aneta Czarnecka

Fot.: Pixabay

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.