czwartek, Maj 23, 2019
Flesch Mazowsza

Trzy dni z popkulturą

Marcin Giziński Październik 26, 2018 Kultura, Wiadomości

W dniach 26-28 października w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbędzie się 4. Warsaw Comic Con. W ciągu trzech dni zaplanowano m.in. spotkania z 17 fantastycznymi, międzynarodowymi gwiazdami z filmów i seriali.

W ostatni weekend października w nadarzyńskiej Ptak Warsaw Expo będzie można zobaczyć aktorów najpopularniejszych filmów i seriali, tj.: „Pamiętniki Wampirów”, „Teen Wolf”, „Gra o Tron”, „Stranger Things”, „Władca Pierścieni”, „Sherlock, Riverdale” czy „The Orginals”, „Vikings”. Poznać najlepszych cosplayerów na Świecie. Zajrzeć do strefy największych telewizji, strefy komiksów czy strefy gości specjalnych. Organizatorzy przygotowali szereg niezapomnianych atrakcji oraz wspaniałe stoiska z gadżetami.

Podczas każdej edycji Warsaw Comic Conu gości kilkudziesięciu pisarzy, rysowników i twórców popkultury. Tym razem na uczestników festiwalu czekają spotkania m.in. z Andrzejem Pilipiukiem, Michałem Gołkowskim i Piotrem Langenfeldem. W trzydniowym programie zaplanowano szereg paneli dyskusyjnych, prelekcji i warsztatów.

Tradycją każdego Cimic Conu są niesamowite rywalizacje cosplay. W halach Ptak Warsaw Expo znowu będzie można spotkać perfekcyjnie odwzorowane postacie z gier, komiksów, filmów i seriali. Podczas tej edycji odwiedzający zobaczą aż trzy konkursy: Diamond International Cosplay Awards, konkurs sceniczny, w którym pula nagród wyniesie 11 tysięcy złotych, cosplayowy konkurs żetonowy Shine! Live Cosplay Contest, czyli kto uzbiera najwięcej żetonów od odwiedzających, ten wygrywa oraz Cosplay Super Show! – eliminacje do największego konkursu cosplay na świecie.

W Strefie Komiksu czekać będzie jubileuszowa wystawa „100-lecie komiksu w Polsce”. Zaprezentowane zostaną oryginały prac takich mistrzów, jak: Grzegorz Rosiński (m.in. „Thorgal”), Tadeusz Baranowski (m.in. „Podróż Smokiem Diplodokiem”), Jacek Skrzydlewski („Kajko i Kokosz”), Papcio Chmiel („Tytus, Romek i A’Tomek”) czy Zbigniew Kasprzak („Yans”). Honorowy patronat nad tą wystawą objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ponadto, w Strefie Komiksu zagości także wystawa 2000 AD, której gośćmi specjalnymi będą Glenn Fabry i Simon Bisley.

Niewątpliwą nowością będzie Warsaw Games Show czyli nowa odsłona targów gier. Strefy wolnego grania – dziesiątki tytułów, w które można zagrać (Assasin Creed, Forza Horizon, World War 3, Call of Cthulhu i wiele innych). Ponadto spotkania z twórcami, premiery, atrakcje i konkursy.

Na Warsaw Comic Con przyjeżdża niesamowita wystawa oryginalnych rekwizytów, która zagośąci w strefie Movie Gate. Na wystawie będzie można zobaczyć m.in.: oryginalne kostiumy z Piratów z Karaibów, rekwizyty z Hellboya, Star Wars, Obcego i wielu innych produkcji.

Osoby w każdym wieku na pewno świetnie będą się bawić w największej w tej części Europy strefie gier planszowych.

Jeśli znużą nas atrakcje Warsaw Comic Con, nie ma lepszego miejsca na odpoczynek niż zbudowana razem z Multikinem fantastyczna sala kinowa. Jak zapewniają organizatorzy – super repertuar gwarantowany.

Na wystawie figur stalowych czekać na zwiedzających będą Spider-man, Batman, Iron Man, wierna replika tronu z Gry o Tron. Wszystko wykonane ze stali, wierne oryginałom i budzące grozę.

W Strefie LEGO czyli sklepie LEGO i wystawach obejrzeć będzie można dziesięć gablot z zestawami, w tym złożony Sokół Millennium – ponad 7500 elementów. Do tego strefa składania, do wyboru pięćdziesiąt różnych zestawów LEGO do złożenia pod okiem animatorów.

Dla wszystkich fanów militariów czeka Strefa COBI czyli wystawy modeli, kolekcje World of Tanks i World of Warships, z potężnym Bismarckiem na czele. Dioramy i makiety, przedstawiające historyczne pola bitew. Do tego moc konkursów, atrakcji i oferta nowości w promocyjnych cenach.

Szczegóły na warsawcomiccon.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.