poniedziałek, Kwiecień 22, 2019
Flesch Mazowsza

Drugi basen w Pruszkowie

Marcin Giziński Kwiecień 3, 2018 Edukacja, Różności

Na pierwszej w tym roku sesji powiatu pruszkowskiego radni uchwalili projekt budowy krytej pływalni przy ulicy Gomulińskiego. Basen ma powstać przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych.

Od ponad 15 lat mieszkańcy Pruszkowa mogą korzystać z pływalni Kapry przy ul. Andrzeja. Być może wkrótce miasto wzbogaci się o kolejny basen. Władze powiatu pruszkowskiego planują budowę nowej pływalni przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ul. Gomulińskiego w Pruszkowie.

W tym celu poczyniono już pierwsze kroki. Radni powiatowi podjęli uchwałę, dzięki której budowa basenu znalazła się w tegorocznym budżecie. Powiat złożył wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie budowy w ramach „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2018”.

– Mam nadzieję, że ta decyzja okaże się pierwszym krokiem na drodze do powstania nowego obiektu – informuje starosta pruszkowski, Maksym Gołoś.

Szczegółowe informacje w sprawie nowej pływalni nie są jeszcze znane. Jak wskazuje Łukasz Borkowski, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie, basen ma być typowo basenem szkoleniowym – sześciotorowym z dwoma torami do nauki pływania oraz trybunami na 150 – 200 osób. Być może pływalnia będzie posiadać także zaplecze z saunami.

Jest także zbyt wcześnie, by mówić o kosztach tej inwestycji. Szacowaną wycenę poznamy prawdopodobnie po Wielkanocy, kiedy gotowy będzie kosztorys przedsięwzięcia związanego z budową basenu.

Kinga Rochalska

Fot. mat. prasowe starostwa powiatowego w Pruszkowie

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.