środa, Czerwiec 19, 2019
Flesch Mazowsza

Nowa przychodnia w Piastowie

Marcin Giziński Luty 27, 2018 Różności, Wiadomości

Władzie Piastowa podpisały umowę na budowę nowoczesnej filii piastowskiej przychodni SPZOZPiastun po północnej stronie miasta. Zakończenie budowy zaplanowano w połowie 2019 r.

Konieczna budowa nowej placówki

W Piastowie przy ul. Reja działa zmodernizowana przychodnia: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej (SPZOZ) „Piastun”. Placówka ma również swoją filię po północnej stronie miasta. Działa ona w niewielkim budynku przy ul. Wysockiego.

W tym przypadku warunki nie są tak komfortowe, jak w przychodni przy ul. Reja. Filia mieści się w niewielkim domu jednorodzinnym zaadaptowanym na potrzeby lecznicy. Od kilku lat zarówno mieszkańcy, jak i władze miasta wskazują na konieczność rozbudowy lub zmiany siedziby placówki.

W ostatnich miesiącach plany stworzenia nowoczesnej filii piastowskiego zakładu opieki zdrowotnej „Piastun” po północnej stronie miasta nabrały tempa. Po przeprowadzeniu przetargu, w styczniu miasto Piastów podpisało umowę na budowę filii przychodni SPZOZ „Piastun” z firmą Banex z Warszawy. Wartość inwestycji szacuje się na ponad 7,9 mln zł.

Nowoczesny budynek już w 2019 r.

Zgodnie z założeniami obiekt powstać ma przy Al. J. Piłsudskiego. Będzie to piętrowy budynek. Na parterze znajdą się gabinety lekarskie, gabinety zabiegowe, gabinet USG, gabinet stomatologiczny, recepcja, szatnia i zaplecze socjalne z sanitariatami.

Na piętrze zaprojektowano gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy, część administracyjną i zaplecze socjalne z sanitariatami. W kondygnacji piwnicznej zaś znajdować będą się pomieszczenia techniczne, magazynowe oraz szatnia z natryskami.

Ponadto w placówce przewidziano pomieszczenia do wykonywania zabiegów rehabilitacyjnych. W budynku zaprojektowano dwie klatki schodowe oraz windę.

Jeśli prace budowlane będą przebiegać zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, za około półtora roku mieszkańcy Piastowa będą mogli cieszyć się nową przychodnią.

Jak zapewniają władze Piastowa, przychodnia przy ul. Wysockiego będzie funkcjonować do chwili otwarcia nowej placówki.

Kinga Rochalska

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.