wtorek, 7 lipca, 2020
Flesch Mazowsza

Parafialne „Michałki 2017” w Piastowie

W piękną, słoneczną i jesienną niedzielę października w piastowskiej parafii p.w. Św. Michała Archanioła przy ul. Orzeszkowej odbyła się kolejna zabawa odpustowa ku czci patrona.

Jak co roku festyn rozpoczął się sumą odpustową, którą tym razem wzbogacił chór męski „Harmonia” z Czarnkowa. Po nabożeństwie przeszła procesja eucharystyczna wokół Kościoła.

Hasło przewodnie tegorocznych „Michałków” „Bądź dobry jak chleb”, jest warte chwilowego zatrzymania i zadumy. Odpust to nie tylko modlitwa, ale i zabawa dla całych rodzin, które przybyły bardzo licznie.

W bogatym programie artystycznym wystąpili wspominany wcześniej chór męski „Harmonia”, który wraz z solistami zaprezentował muzykę rozrywkową, arie operetkowe a także pieśni ludowe, zespół ”Ziółka” oraz dzieci i młodzież parafialna. Odbyły się również pokazy OSP, gdzie najmłodsi mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy i z wielką dumą w kaskach zasiąść w wozie bojowym.

Nowością był Fort Rycerski Michała, w którym można było wziąć udział w pojedynkach rycerskich i sprawdzić swoją sprawność. Nie zabrakło licznych konkursów, gier i zabaw, w których wszyscy bardzo chętnie brali udział za co zostali obsypani upominkami.

Jak co roku główną atrakcją była loteria fantowa, która cieszyła się ogromną popularnością, bo któż nie chciałby wygrać deskorolki elektrycznej czy też wspaniałej lunety.

Prawdziwy odpust nie odbyłby się oczywiście bez zaplecza gastronomicznego. Jak zwykle przodowało tu stoisko z łakociami i wypiekami miejscowych gospodyń, które też brały udział w konkursie na najlepsze ciasto. Oprócz słodkości można było skosztować pysznych domowych pierogów, kiełbasek z grilla czy tez chrupiących zapiekanek.

Najważniejsze że pogoda dopisała, a mieszkańcom Piastowa nie schodził uśmiech z twarzy. Wszyscy świetnie się bawili i ci duzi i mali. Organizatorzy i wszyscy księża powinni być dumni i zadowoleni z kolejnego udanego festynu ku czci patrona św. Michała Archanioła. Wielkie podziękowania i gratulacje dla nich. Mamy nadzieję że w przyszłym roku zabawa będzie tak samo udana albo jeszcze lepsza.

Tekst i foto: AD

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.