wtorek, Wrzesień 25, 2018
Flesch Mazowsza

Profesjonalne „nożyczki” z pasją

Marcin Giziński Październik 2, 2017 Różności

W Ursusie przy ulicy Kolorowej 19/153 mieści się salon fryzjerski „Care”. Miałam przyjemność odwiedzić go i porozmawiać z właścicielką Renatą Gajos. Podczas rozmowy dowiedziałam się, dlaczego fryzjerstwo jest jej pasją, a także jak jest ciężkim i trudnym zawodem.

Marzenie od dziecka

Pani Renata, od dziecka wiedziała, co będzie robiła w dorosłym życiu. Jako mała dziewczynka lubiła „eksperymentować” na włosach koleżanek, a pierwszą modelką była jej mama. Kolejną jej pasją było rysowanie i projektowanie. Tworzyła sylwetki oraz twarze, którym nadawała wymyślne fryzury. Już wtedy wiedziała, że to jest to co chce robić w przyszłości. –Będę fryzjerką!!! – stanowczo stwierdziła mała dziewczynka.

Po wielu latach marzenie z dzieciństwa spełniło się i otworzyła swój salon. Krainę piękna w którą włożyła całe swoje serce, tworząc niepowtarzalną atmosferę. Klientki na pewno poczują się wyjątkowo pod opieką profesjonalistów. Mistrz fryzjerstwa dobrze wie że nie należy oszczędzać na kosmetykach, dlatego od zawsze używa produktów wysokiej jakości. Od wielu lat współpracuje z renomowanymi markami takimi jak Goldwell i Wella. Polska jako jedyny kraj w Europie została wybrana przez Akademię Goldwell, prowadzoną przez międzynarodowy zespół pełnych pasji fryzjerów, do specjalnego programu szkoleń dla doradców tej marki. Jest to wyjątkowe wyróżnienie, a Pani Renata jest jedną z niewielu mistrzyń fryzjerstwa posiadająca tytuł „Doradcy”. Daje to ogromne możliwości rozwoju poprzez dążenie do kreatywnej doskonałości, satysfakcji klientów i sukcesu salonu a także przekazywanie wiedzy następcom.

Zawód z przyszłością

Okazuje się, że w Polsce zawód fryzjera jest na czasie i ma coraz więcej swoich zwolenników. Fryzjerstwo to branża, która znacznie ułatwia znalezienie zatrudnienia, ponieważ z roku na rok przybywa coraz więcej klientów i to nie tylko kobiet ale i mężczyzn dbających o wygląd swoich włosów. W końcu nasz wygląd i zadbane włosy są nasza wizytówką.

Wizyta w salonie kojarzy nam się z odrobiną luksusu, którą każdy od czasu do czasu lubi sobie zafundować. Poprawa wyglądu rzutuje na pewność siebie jak również na poprawę samopoczucia. Obecnie fryzjerstwo znacznie bardziej poszerzyło zakres swoich usług, co sprawia, że wizyta u fryzjera to czysta przyjemność i znakomity relaks.

– W dzisiejszych czasach zapotrzebowanie na fryzjerów jest duże a jednocześnie poprzeczka co do wymagań stale rośnie. Zdecydowanie jest to zawód trudny i wymagający dużego doświadczenia i ciągłego kształcenia – mówi Pani Renata. Dobry fryzjer musi być dobrze wykształcony i stale nadążać za ciągle zmieniającymi się trendami.

Szkolenia i współpraca z młodzieżą

Jeśli z wykształcenia nie jesteśmy fryzjerami, a chcielibyśmy spróbować swoich sił w tym zawodzie to możemy przekwalifikować się za pomocą uczestnictwa w różnego rodzaju kursach fryzjerskich od podstaw. Dzięki nim można przygotować się do wykonywania zawodu, a w celu doskonalenia warsztatu można się również wesprzeć szkoleniami fryzjerskimi, które oprócz zapoznania nas ze stylizacją fryzur, pozwolą uzyskać wiedzę na temat zarządzania i prowadzenia biznesu.

Salon „Care” współpracuje z ursusowską Szkołą Zawodową nr 42, przy ulicy Dzieci Warszawy, który zawsze z otwartymi ramionami przyjmie nowych praktykantów. Szkolenie nowych fryzjerów jest dużym wyzwanie. Nie zawsze edukacja i praktyka zawodowa kończą się sukcesem, ale Pani Renata stara się, aby nauczyć nowych uczniów jak najwięcej, jak najlepiej i jak najrzetelniej. Spod swoich skrzydeł wypuściła już nie jednego mistrza sztuki fryzjerskiej.

– Wszystko jest do zrobienia, sukces można osiągnąć, jeśli się tylko tego chce – podkreśla właścicielka salonu „Care”.

Bez szkoły zawodowej bądź technikum nie można tak po prostu przyjść do salonu i zostać fryzjerem.

– Potrzeba wielu lat nauki i ćwiczeń, a także szkoleń. Do zawodu przygotowuje się całe życie, poprzez ciągłe zdobywanie doświadczenia, szkolenia i praktykę. – dodaje.

Codzienne życie salonu

Co zrobić, aby klienci do nas wracali?

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie. W salonie powinno być schludnie i czysto, musi panować miła atmosfera. Jeżeli przy pierwszym kontakcie klienta z fryzjerem „zaiskrzy”, na pewno wróci. Fryzjerstwo to fantastyczny zawód, który daje wiele zadowolenia i satysfakcji. Jest on dla ludzi kreatywnych, zdolnych, pragnących wciąż się rozwijać i tworzyć coraz to nowe „dzieła sztuki”.

Nie zapominajmy również o wspaniałej załodze, która jest podstawą każdego salonu.

W „Care” pracują Panie, które szkoliły swój warsztat pod okiem Pani Renaty, a teraz z nią współpracują.

– Podstawą mojego salonu jest wspaniała i zdolna załoga! – podkreśla właścicielka, która zaprasza do odwiedzenia swojego małego królestwa.

Tekst i foto:

Ewelina W.

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.