wtorek, Czerwiec 25, 2019
Flesch Mazowsza

Miejsce przyjazne pacjentom

Marcin Giziński Maj 17, 2017 Wiadomości

Specjalistyczny Szpital Zachodni im. Świętego Jana Pawła II w Grodzisku cieszy się dużą renomą i to nie tylko ze względu na zasługi personelu, ale także z powodu atmosfery panującej na Oddziale Pediatrii, na którym rozdawane są prezenty dla młodych pacjentów.

Od dawna Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim jest miejscem, w którym priorytet stanowi niesienie pomocy pacjentom z różnego typu dolegliwościami i schorzeniami.

W ubiegłym roku powstał tu Dzienny Dom Opieki Medycznej, dlatego szpital cieszy się coraz większą renomą. Jednak jak się okazuje, także przyjazna atmosfera, która panuje w szpitalu ma duże znaczenie zarówno dla wykwalifikowanego personelu, jak i pacjentów.

Od niedawna każdy pacjent, który trafia na Oddział Pediatrii Szpitala Zachodniego otrzymuje prezent w postaci przytulanki, układanki lub artykułu plastycznego. Wszystko w zależności od upodobań i wieku młodego pacjenta.

Skąd wziął się tak oryginalny pomysł? Inicjatorzy przekonują, że wszystko to służy złagodzeniu stresu, który towarzyszy dziecku oraz jego rodzicom w momencie przyjęcia do szpitala.

Upominki dla pacjentów zostały sfinansowane z budżetu gminy Grodzisk. Dzięki dofinansowaniu gminy grodziską Pediatrię czekają kolejne zmiany, m.in. remont korytarza oddziału, a także położenie specjalnej powłoki antybakteryjnej PCV na ścianach w salach.

Daria Głowacka

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.