poniedziałek, Grudzień 9, 2019
Flesch Mazowsza

PRUSZKÓW. Ogłoszono przetarg na budowę trzech boisk

Pruszkowski magistrat ogłosił przetarg na budowę boisk przy ul. Lisieckiego, ul. Jasnej oraz ul. Malwy. Inwestycja ma zostać wykonana do 30 października br.

Plan budowy trzech boisk w Pruszkowie powstał z inicjatywy mieszkańców.

Podczas prac nad budżetem obywatelskim na 2017 r. pruszkowianie zgłosili zapotrzebowanie na nowe boiska w dzielnicy Gąsin, Żbików oraz w pobliżu osiedla Bolesława Prusa. Pomysły budowy obiektów sportowych otrzymały duże poparcie mieszkańców, wygrywając z innymi zgłoszonymi propozycjami.

Teraz pruszkowski magistrat wykonał pierwszy krok w stronę budowy inwestycji. Miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie trzech nowych boisk. Czego mogą spodziewać się mieszkańcy?

Przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Jasnej powstanie boisko wielofunkcyjne o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 18×36 m, które zastąpi plac o podłożu asfaltowym. Zostanie tam stworzone miejsce do gry w tenisa ziemnego, piłkę nożną i siatkówkę.

Przy ul. Malwy pojawi się w pełni wyposażone boisko przeznaczone do gry w piłkę nożną o wymiarach 12×24 m.

Z kolei przy ul. Lisieckiego ma powstać boisko wielofunkcyjne do gry w piłkę nożną i siatkową o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 28×20 m. Boisko ma zostać dodatkowo wyposażone w stół do tenisa stołowego.

Zgodnie z dokumentacją przetargową, obiekty mają zostać wykonane do 30 października br.

Kinga Rochalska

Fot. www.flickr.com

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.