środa, 27 stycznia, 2021
Flesch Mazowsza

Podwójni mistrzowie

Marcin Giziński 31 marca, 2017 Różności, Sport Brak komentarzy do Podwójni mistrzowie

Taka sztuka nie udała się nikomu podczas tegorocznych mistrzostw województwa mazowieckiego seniorów. W młodzieżowych mistrzostwach mazowieckiego (U21) w tenisie stołowym dwoje zawodników zdominowało zawody zdobywając podwójne złoto – w singlu i deblu. Rozegrane w niedzielę w Ożarowie Mazowieckim zawody mistrzowskie obfitowały w emocjonujące pięciosetowe pojedynki. W sobotę w Wyszogrodzie walczono o medale drużynowych mistrzostw województwa w kategoriach młodzik (13 lat i młodsi) oraz junior (17-19 lat).

Wychowanka Nadwiślanina Płock, obecnie zawodniczka GLKS Nadarzyn Anna Wereszczaka nie była przed turniejem najwyżej klasyfikowaną zawodniczką. Ale bezdyskusyjnie wygrała turniej eliminacyjny do 29. Młodzieżowych Mistrzostw Polski, a potem okazała się najlepsza w turnieju o medale mistrzostw województwa. W emocjonującym finale pokonała 3:2 Monikę Klimczak z SCKiS Hals Warszawa, wychowankę Returnu Piaseczno. Brązowy medal zdobyła Wiktoria Zaniewska (Hals), która również wywalczyła awans do Mistrzostw Polski.

Wcześniej bilety do Białegostoku, gdzie rozegraną zostaną zawody mistrzowskie zapewniły sobie dzięki wysokiemu rankingowi Monika Klimczak oraz Paulina Krzysiek i Aleksandra Dąbrowska (obie GLKS Nadarzyn).

Nadarzynianki w finale debla

Finalistki turnieju gier pojedynczych zagrały razem w debla i tu nie mogło być niespodzianki, choć nie obyło się bez pięciosetowego pojedynku z późniejszymi zdobywczyniami brązowych medali Renatą Adamkiewicz i Magdaleną Przesmycką (obie Hals). Srebrne medale w grze podwójnej powędrowały do Wiktorii Zaniewskiej i Barbary Płaskonki (UKS Lupus Kabaty Warszawa).

Mistrz gier pięciosetowych

Tymczasem droga Jakuba Jędrzejczaka (Lupus Kabaty) po dwa tytuły mistrzowskie składała się niemal wyłącznie z pięciosetowych pojedynków. Jakub, losowany z ostatniego przedziału miejsc, już w pierwszej rundzie sprawił niespodziankę eliminując po pięciu setach rozstawionego z numerem drugim Mateusza Selerskiego (UKS Tęcza Budki Piaseckie). W półfinale, również w pięciu setach, odprawił turniejową trójkę, Dominika Borowskiego z Nadarzyna

W finale, jedynej swojej czterosetowej grze w singla, pokonał Piotra Łyjaka (KTS Energia Kozienice), zawodnika, który do turnieju przystępował również bez punktów rankingowych i był losowany z ostatniego przedziału miejsc. Obaj wywalczyli awans do 29. Młodzieżowych Mistrzostw Polski, gdzie zagrają także Jakub Folwarski (MKS Pogoń Siedlce), Kamil Kurowski (KS Spójnia Warszawa) i Bartosz Lebrecht (IKRTS Józefów). Brązowy medal zdobył Piotr Stępiński z drużyny obecnego lidera II ligi mężczyzn Victorii Płock.

W deblu też złoto

Droga do złota w grze podwójnej, była nieco krótsza. Para Jakub Jędrzejczak / Mateusz Jarosławski (KS Spójnia Warszawa) straciła seta tylko w finale, w którym pokonała debla Damian Wasiak (Spójnia) / Piotr Stępiński. Brązowe medale zdobyli zawodnicy Energii – Piotr Łyjak i Jakub Caban.

Awanse młodzików i juniorów

W sobotę w Wyszogrodzie nieco młodsi tenisiści stołowi walczyli o awans do drużynowych mistrzostw Polski i medale drużynowych mistrzostw województwa w dwóch kategoriach wiekowych: młodzik i junior. Złote medale wywalczyły drużyny IKTS Broń Radom (młodziczki), KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki (młodzicy), ULKS Tęcza Budki Piaseckie (juniorki) i GLKS Nadarzyn (Juniorzy).

Awans do Drużynowych Mistrzostw Polski uzyskały drużyny: KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki (młodziczki), KS Spójnia Warszawa (młodzicy), Tęcza (juniorki) i SCKiS Hals Warszawa.

Prawo gry w Drużynowych Mistrzostwach Polski

Prawo gry w DMP bez konieczności udziału w eliminacjach wojewódzkich uzyskały przed turniejem zespoły: MLUKS Nadwiślanin Płock i IKTS Broń Radom (młodziczki), KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki i GLKS Nadarzyn (młodzicy) oraz GLKS Nadarzyn (juniorki, juniorzy).

Wyniki, klasyfikacje na: mzts.pl

(a)

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.