sobota, 4 grudnia, 2021
Flesch Mazowsza

Pożar kamienicy przy ul. Dworcowej w Piastowie

W niedzielę rano w kamienicy przy ul. Dworcowej w Piastowie wybuchł pożar. Nie żyją dwie osoby. Z budynku ewakuowano 26 osób.

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie tuż po godzinie 8.

– Chodzi o pożar kamienicy przy ulicy Dworcowej. Na miejscu na początku pracowało 10 zastępów straży pożarnej – przekazał TVN Warszawa Karol Kroć z pruszkowskiej straży pożarnej.

Po godzinie 10 straż pożarna poinformowała, że są ofiary śmiertelne. To kobieta i mężczyzna.

– Strażacy dotarli na poddasze i tam niestety odnalezione zostały ciała dwóch osób, które poniosły śmierć na skutek tego pożaru. Poza tym są dwie poszkodowane, które wiemy, że już na pewno trafiły do szpitala z objawami podtrucia czadem – dodał Kroć.

– Pożar został zlokalizowany i w większości jest już ugaszony, ale choć nie ma płomieni, wciąż jest dym. Akcja gaśnicza trwa i jest wyjątkowo skomplikowana. Do zaprószenia ognia doszło w mieszkaniu na poddaszu budynku, do którego dostęp był utrudniony. Strażacy pracują na wysokości, korzystają z drabiny przystawnej i podnośników. Musieliśmy rozcinać blachy, strop, prowadzić ręcznie prace rozbiórkowe, żeby dostać się do środka – wyjaśnił Kroć.

Kamienica jest duża. Strażacy starali się opanować ogień na pierwszym piętrze. Pożar trawił górną część budynku – dach i strop. W środku płonęło też poddasze. Strażacy próbowali dostać się do przestrzeni dachu, by zrobić w nim otwory.

Na miejsce dojechał jeszcze jeden zastęp strażaków. Ogółem przy gaszeniu pożaru prawowało 11 zastępów straży pożarnej.

Policja dodaje, że ewakuowanych zostało łącznie 26 osób. Wnętrze będzie dokładnie sprawdzane. Nie wiadomo, ile osób dokładnie mieszka w kamienicy.

– Trwają czynności, będziemy wszystko ustalać – podsumował strażak.

Na miejsce przyjechał prokurator, ale oględziny miejsca zdarzenia w najbliższych godzinach nie będą możliwe. Ewakuowanym mieszkańcom pomocy i schronienia udzielili przedstawiciele urzędu miejskiego. 12 osób otrzymało już miejsca w hotelu.

W celu ustalenia przyczyny pożaru powołany zostanie biegły z zakresu pożarnictwa.

Źródło: TVN Warszawa, PAP

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.