sobota, 6 marca, 2021
Flesch Mazowsza

Nowa metoda dezynfekcyjna w żabiowolskich szkołach

W dobie pandemii niezwykle ważne jest zachowanie wszystkich środków ostrożności, a szczególnie istotna jest dezynfekcja. Władze gminy Żabia Wola poinformowały, że zakupiono profesjonalne systemy do dezynfekcji, które wyposażą szkoły, przedszkole i żłobek.

Płyny do dezynfekcji i żele antybakteryjne to symbol naszych czasów. Odkąd koronawirus zaczął rozprzestrzeniać się, służby sanitarne apelują o zachowanie higieny, częste mycie rąk oraz dezynfekcję. W wielu miejscach w naszym regionie umieszczone zostały punkty, w których można dokonać dezynfekcji dłoni.

W Żabiej Woli postanowiono potraktować tę kwestię bardzo poważnie.

–Do naszych szkół, przedszkola i żłobka zdecydowaliśmy się kupić profesjonalne, stacjonarne systemy dezynfekcji poprzez zamgławianie – poinformował na swoim profilu na Facebooku wójt gminy Żabia Wola, Piotr Rybka.

Metoda zamgławiania jest obecnie jedną z najbardziej efektywnych form dezynfekcji. Polega ona na rozpylaniu w powietrzu mgły środka dezynfekującego, który bardzo dobrze wchłania się w skórę. Metoda ta sprawdza się również przy odkażaniu wnętrz pomieszczeń.

–Robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby nasi najmłodsi mieszkańcy byli bezpieczni – podkreślił wójt Żabiej Woli. Miejmy nadzieję, że dzieci i młodzież wkrótce wrócą do placówek, aby móc stacjonarnie uczyć się, a zakupiony sprzęt zwiększy komfort i bezpieczeństwo najmłodszych.

(ak), Fot.: Pixabay.com

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.