sobota, 4 grudnia, 2021
Flesch Mazowsza

Literatura może zmieniać świat

Marcin Giziński 9 października, 2020 Wiadomości Brak komentarzy do Literatura może zmieniać świat

Biblioteka publiczna w Grodzisku Mazowieckim podjęła nowe przedsięwzięcie, które ma zainteresować szerszą grupę czytelników. Nowy projekt pod nazwą „Książkowa ekorewolucja, czyli jak literatura zmienia życie” właśnie wchodzi w życie.

–Chcemy pokazać, jak ważna jest kultura i jak łatwo literatura może zmieniać życie każdego człowieka – mówią pracownicy biblioteki.

W ramach projektu bibliotekę odwiedzi szereg ludzi kultury i literatury – m.in. Marcin Dorociński, Marta Sapała, Areta Szpura. Głównym tematem będzie ekologiczne życie, ochrona zwierząt i czystość planety. Wszystko po to, aby zwiększyć świadomość ludzi na temat zagrożeń, jakie sami sobie stwarzamy.  Wspólnie wyszukaliśmy autorów, którzy tak jak my, obawiają się o przyszłość naszej planety – mówią organizatorzy.

Projekt obejmie nie tylko spotkania, ale także warsztaty, w których będą mogli wziąć udział wszyscy chętni, niezależnie od wieku. Organizatorzy podkreślają, że wiek nie jest ważny w samoświadomości i ratowaniu naszej planety. Należy podjąć działania, które mogłyby edukować, ale także motywować do samodzielnych zmian na rzecz środowiska.

–Na jednym z pierwszych spotkań, po otrzymaniu literackiej Nagrody Nobla, Olga Tokarczuk powiedziała, że literatura może zmieniać świat. Z młodzieżą, z która współpracujemy chcemy zawalczyć o zmiany klimatyczne i ochronę środowiska w naszym w kraju. Chcemy pokazać, jak ważne jest ekologiczne życie, ochrona zwierząt i roślin – dodają organizatorzy projektu.  Działamy międzypokoleniowo dla przyszłych pokoleń. Zmienimy świat, a literatura podpowie nam, jak to zrobić. Zachęcamy młodzież, zwłaszcza uczniów klas ósmych, aby dołączali do naszego projektu w ramach wolontariatu – zapowiadają.

(ak), Fot.: biblioteka.grodzisk.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.