sobota, 26 września, 2020
Flesch Mazowsza

Dwa miliony na realizację

Można zgłaszać już projekty na Pruszkowski Budżet Obywatelski 2020. Od 13 maja ruszyła rekrutacja. Jeśli chcesz, aby to Twój pomysł zrealizowano w gminie, warto złożyć swoją propozycję.

Pomysł na budżet partycypacyjny spodobał się mieszkańcom Pruszkowa. Edycja organizowana jest po raz piąty. W tym roku do dyspozycji przypada prawie 2 mln zł. Co zrobić, aby zgłosić projekt?

Trzeba wypełnić formularz wraz z załączeniem wymaganych suplementów. Konieczne jest zebranie 30 podpisów mieszkańców i dołączenie dokumentu do projektu. Czas na zgłaszanie projektów upływa 25 maja.

Pierwsza weryfikacja będzie trwała do 1 czerwca. Wtedy poznamy listę projektów, które przeszły „pierwszy etap” – formalną akceptację. Następnie do 4 czerwca będzie czas na składanie ewentualnych odwołań, a ostateczną listę pozytywnie ocenionych propozycji poznamy 15 czerwca.

Do 14 lipca będzie trwała weryfikacja szczegółowa, która wyłoni te, na które mieszkańcy będą mogli oddać głos. Głosowanie przewidziane jest na czas od 15 do 24 lipca. Wyniki zostaną ogłoszone 7 sierpnia. Projekty, które zostaną zrealizowane w 2021 roku będą ogłoszone 14 sierpnia.

Aneta Czarnecka
Fot.: Pixabay.com

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.