środa, Grudzień 11, 2019
Flesch Mazowsza

Powstanie najgłębszy basen na świecie!

Otwarcie największego i najbardziej nowoczesnego aquaparku w Polsce już blisko. Park of Poland (o którym wielokrotnie pisaliśmy) to powstający w miejscowości Wręcza pod Mszczonowem wodny park rozrywki, największy tego typu kompleks w Europie Środkowo-Wschodniej. Promocja regionu jest pewna – obiekt światowej klasy będzie przyciągał turystów z całej Europy. Otwarcie już niebawem.

Wodne atrakcje, które są przewidziane na terenie parku zadowolą nawet najbardziej wybrednych klientów, znających podobne miejsca z całego świata. Obiekt ma być przeznaczony dla całych rodzin, zarówno dla najmłodszych, jak i starszych osób. Aquapark, zgodnie z zapowiedziami będzie czynny codziennie, a w jednym czasie będzie mógł pomieścić nawet ok. 15 tys. osób.

To ogromne przedsięwzięcie. Nie dziwi to jednak, biorąc pod uwagę planowaną powierzchnię. Szacuje się, że Park of Poland zajować będzie ok. 67 tys. m2. Całkowity koszt budowy obiektu ma wynieść niebotyczną kwotę ok. miliarda złotych. Środki na budowę pozyskane zostały z kredytów bankowych oraz funduszu własnego inwestora Global City Holdings.

Jedną z największych atrakcji aquaparku ma być deepspot – najgłębszy basen do nurkowania na świecie. Przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii budowy, zbiornik będzie dostosowany dla każdego użytkownika – zarówno dla osób początkujących, jak i profesjonalnych nurków. Co więcej, basen ma zostać wyposażony w specjalny podwodny tunel, umożliwiający widzom obserwowanie poczynań nurków.

Deepspot będzie miał aż 45 m głębokości i pomieści ok. 8 tys. m3 wody, czyli mniej więcej 25 razy więcej niż objętość przeciętnego basenu sportowego. Zbiornik będzie o 5 m głębszy niż dotychczasowy lider w tej dziedzinie – włoski basen Y-40.

Środowisko pływaków oraz nurków z niecierpliwością oczekuje na nowy obiekt. Da on bowiem możliwość doskonalenia swoich umiejętności w prawdziwie profesjonalnych warunkach. Prawdopodobnie, przyczyni się także do promowania nurkowania i zachęci wiele osób do spróbowania tego ekstremalnego przeżycia. Ponadto, warto pamiętać, że funkcjonalność takiego basenu pozwoli przeszkolić osoby, aby móc bezpiecznie zaznać w przyszłości piękna podwodnego świata w realnych – oceanicznych i morskich okolicznościach. Zapobiegnie to wielu błędom, które popełniają osoby początkujące. Otwarcie obiektu przewidziane jest na sierpień-wrzesień 2019.

Aneta Czarnecka

Fot.: www.flyspot.com

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.