wtorek, Czerwiec 25, 2019
Flesch Mazowsza

Oddział Ginekologiczny Szpitala na Wrzesinie wśród najlepszych w Polsce!

Marcin Giziński Wrzesień 14, 2018 Edukacja, Różności, Wiadomości

Oddział ginekologiczno-położniczy pruszkowskiego szpitala powiatowego na Wrzesinie znalazł się w rankingu 40-tu najlepszych oddziałów ginekologicznych w Polsce. Ranking przeprowadzony został na zlecenie tygodnika „Wprost”.
Na łamach czasopisma „Menedżer zdrowia” i tygodnika „Wprost” zaprezentowane zostały wyniki Rankingu Szpitali i Oddziałów Szpitalnych 2018. Na podstawie kilku tysięcy ankiet rozesłanych do szpitali wybrane zostały najlepsze oddziały szpitalne w Polsce. Pod lupę wzięto to, co dla pacjentów najważniejsze: zakres diagnostyki, która jest dostępna w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych, współczynnik zakażeń pooperacyjnych, a także liczbę personelu i łóżek szpitalnych. Ankiety zostały opracowane przez zespół ekspertów w poszczególnych dziedzinach. Konsultanci stworzyli system wag i algorytmów, na podstawie których oceniano oddziały. Nadsyłane odpowiedzi były weryfikowane przez ekspertów współpracujących z Wydawnictwem Termedia i „Menedżerem Zdrowia”.
Oddział ginekologiczno-położniczy szpitala powiatowego na Wrzesinie uplasował się na 40. miejscu z 61. oddziałów ujętych w zestawieniu.
– Ten wynik cieszy podwójnie bo po pierwsze jest dowodem na to, że w szpitalu powiatowym dzieją się dobre rzeczy, które przekładają się bezpośrednio na komfort i zadowolenie pacjentów. Po drugie, bo jest to najlepszy dowód na to, że podejmowane przez Zarząd i Radę Powiatu decyzje co do inwestycji w szpital przynoszą wymierne efekty – mówi Maksym Gołoś, starosta powiatu pruszkowskiego.

Kinga Rochalska

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.