środa, Grudzień 11, 2019
Flesch Mazowsza

Zawsze warto pięknym być

Akcja „Metamorfoza dla Seniorów” rozpoczęła się 6 października od spotkania związanego ze zdrowiem, ochroną zdrowia jak i profilaktyką. Kolejne spotkanie odbyło się 10 listopada w klubie SM Novus.
Organizatorami i pomysłodawcami akcji są Mirosław Czubek z Klubu SM Novus oraz przedstawiciele firmy Souvre Internationale Anna Bosak i Marlena Szcześniak.
Celem spotkań jest aktywizacja osób dojrzałych, poprawa świadomości w zakresie zdrowego odżywiania, zdrowego stylu życia, nauka dbania o siebie w okresie dojrzałości.

Świadomość przede wszystkim

Bardzo ważne jest uświadomienie osobom starszym, że przebieg starzenia się jest zależny od kilku czynników m.in.: trybu życia, jaki dana osoba prowadziła
w młodości, wieku dojrzałym, nałogów, troski o zdrowie, aktywności ruchowej, racjonalnego odżywiania, pracy, umiarkowania liczby stresów.
Dlatego też organizatorzy postanowili „odmłodzić” seniorów z klubu SM Novus, ponieważ wierzą oni głęboko w teorię ze za zewnętrzną metamorfozę idzie także przemiana wewnętrzna.

Pełna metamorfoza

Spośród uczestników akcji zostały wybrane 2 seniorki do pełnej metamorfozy, którym zaproponowana została całkowita metamorfoza pod okiem wyspecjalizowanych osób, m.in. fryzjerki, wizażystki i stylistki. Ponadto każda z uczestniczek miała możliwość uzyskania eksperckich porad stylistycznych, kosmetycznych, dietetycznych czy psychologicznych.
W gronie ekspertów gościliśmy:
Studio Urody Marzenia
z Pruszkowa – Panie Fryzjerki wykonały dla nas dwie fryzury, bardzo fachowe
i profesjonalne podejście. Każdemu polecamy gorąco!
Elegancja i wytworność
Pani Marzena z fryzjerstwem jest związana od wielu lat. Jej sprawne ręce przeistaczają seniorki w damy
i eleganckie kobiety. Lubi i szanuje starszych ludzi. Dobrze jej się z nimi współpracuje.
Katarzynę Wołkońską – wizażystkę, osobę młodą, która z ogromną pasją i zaangażowaniem podchodzi do swojej pracy. Kasia przygotowała dla seniorek dwa makijaże dzienny i wieczorowy.
Ewelinę Fiks – stylistkę, osobę, która ma w sobie niesamowity dar do wydobywania piękna z każdej osoby, dzięki jej stylizacjom zobaczyć więc mogliśmy kobiety zadbane i eleganckie, niekiedy odważnie zawadiackie. Ewelina ma ogromny szacunek dla każdego człowieka dzięki temu każda osoba oddana w jej ręce jest profesjonalnie zaopiekowana i czuje się dopieszczona pod każdym względem.
Katarzynę Ogórek, która zadbała o prelekcję na temat zdrowego odżywiania, zdrowego stylu życia. Kasia na tę okazję przygotowała zdrowe przekąski i napoje.
Annę Bosak i Marlenę Szcześniak, które przybliżyła uczestnikom produkty marki Souvre Internationale a także wykonały zabiegi pielęgnujące, odmładzające, odświeżające, zmniejszające zmarszczki i redukujące oznaki zmęczenia.

Cenne porady

Seniorki otrzymały cenne porady jak dbać o dłonie jesienią i zimą, jak zabezpieczać skórę twarzy przed mrozem, jak przygotować się na „wielkie wyjście”, i wiele innych. Każda z chętnych osób mogła przetestować kosmetyki na własnej skórze jak również dobrać zapach perfum do swojej osobowości.
Podsumowując spotkanie zarówno uczestniczki jak
i organizatorzy wyrazili chęci ponownego spotkania
i kontunuowania współpracy pomiędzy seniorami. Bardzo ważne jest aby osoby starsze czuły się potrzebne, zaopiekowane i żeby w każdej sytuacji w jakiej się znajdą mogły liczyć na wsparcie i pomoc.

Warto się starać

Niektórzy dawno temu uznali, że właściwie nie ma już dla kogo się starać a my starałyśmy się to zmienić. Bo nigdy nie jest za późno na zmiany.
Jim Rohn powiedział: musisz wziąć osobistą odpowiedzialność. Nie możesz zmienić okoliczności, pór roku, albo wiatru, ale możesz zmienić siebie. To jest coś, nad czym masz władzę.
Podkreślić należy że uczestnictwo w akcji było bezpłatne, a wszyscy występujący eksperci mieszkają i świadczą swoje usługi w Piastowie. Dla każdego z uczestników przewidziane były upominki i zniżki do specjalistów w zakresie pielęgnacji i dbania o siebie.

Mirosław Czubak
Fot. Justyna Parchan

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.