poniedziałek, 23 maja, 2022
Flesch Mazowsza

Nowe przedszkole w Ursusie

W dniu 22 czerwca w Urzędzie Dzielnicy Ursus została podpisana umowa na realizację budowy nowego przedszkola.  Placówka ma powstać przy ul. Hennela, na terenach pofabrycznych dzielnicy.

Zgodnie z umową budowa przedszkola ma się zakończyć do 2019 r. Wartość inwestycji to ponad 6,5 mln zł. Ze strony inwestora umowę podpisała burmistrz Urszula Kierzkowska i zastępca burmistrza Wiesław Krzemień. Wykonawcę reprezentował Maciej Zarzecki – Członek Zarządu firmy ASKO S.A.

Przedszkole ma pomieścić 6 oddziałów, a przyjętych ma zostać 150 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Budynek będzie miał dwie kondygnacje.

Dla każdego oddziału zaplanowane jest zestaw pomieszczeń składający się z sali zajęć o powierzchni 70 m2. W każdej sali zaplanowany jest kącik zabaw z labiryntem, łazienki, magazyn na pościel, leżaki i materiały edukacyjne oraz pomieszczenie porządkowe ze zlewem.

Placówka zostanie wyposażoną w salę gimnastyczną o powierzchni 60 m2, salę zajęć integracji sensorycznej o powierzchni 35 m2, szatnię, poczekalnie dla rodziców z dostępem do toalety, część administracyjną i pedagogiczną – pokój logopedy, psychologa, nauczycielski.

Na terenie budynku powstanie również zaplecze gastronomiczne z możliwością przygotowywania posiłków na miejscu oraz zaplecze magazynowe i socjalne. Na terenie zewnętrznym obiektu powstaną trzy wydzielone place zabaw, osobne dla każdej grupy wiekowej oraz duży parking dla rodziców.

EW.

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.