wtorek, 7 kwietnia, 2020
Flesch Mazowsza

Biegli ustalają przyczyny

Marcin Giziński 18 października, 2016 Wiadomości Brak komentarzy do Biegli ustalają przyczyny

W niedzielę, 9 października w Piastowie wybuchły dwa groźne pożary. Jeden z nich miał miejsce w budynku przy ul. Słowackiego, drugi – w domu jednorodzinnym przy ul. Słońskiego. Przyczynę pożarów bada policja.

Około godz. 12.00 wybuchł niewielki pożar na poddaszu budynku przy ul. Słowackiego w Piastowie. Do akcji ratowniczej zostały skierowane dwa zastępy straży pożarnej z Pruszkowa i Piastowa. Jednak ogień został ugaszony jeszcze przed przybyciem strażaków przez jednego z mieszkańców kamienicy.

– Strażacy sprawdzili pomieszczenia i budynek pod kątem ukrytych zarzewi ognia, czy też miejsc, w których mogła panować wysoka temperatura – mówi st. kpt. Karol Kroć, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

W lokalu znaleziono zwłoki 66-letniego mężczyzny, który najprawdopodobniej doznał podtrucia.

– Póki co przyczyna zgonu, jak i pożaru jest nieznana. Będzie przeprowadzone postępowanie w tej sprawie, które wyjaśni okoliczności całego zajścia – mówi st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

W minioną niedzielę pożar wybuchł także w domu jednorodzinnym zlokalizowanym przy ul. Słońskiego w Piastowie. W akcji ratowniczej wzięło udział pięć zastępów: Ochotniczej Straży Pożarnej z Piastowa, Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowej Wsi i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Pruszkowa. Na szczęście, jeszcze przed przyjazdem strażaków wszyscy domownicy wyszli na zewnątrz.

– Na tę chwilę przyczyny pożaru domu jednorodzinnego nie są znane. Będą to musieli ustalić biegli – mówi asp. Karolina Kańka, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie.

Kinga Rochalska

Zdjęcie: OSP Piastów,fot. M. Michnowska

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.