czwartek, 23 maja, 2024
Flesch Mazowsza

Liliputkowo już otwarte!

Marcin Giziński 27 lipca, 2021 Kultura Brak komentarzy do Liliputkowo już otwarte!

 Centrum Janki przygotowało bezpłatną przestrzeń zabawy dla całych rodzin. 
 
 Malutkie domki, uliczki i samochody – urocze miasteczko przypominające Warszawę w stylu retro czeka na dzieci w Centrum Janki. W bajkowych kamieniczkach maluchy znajdą kreatywne strefy do wyśmienitej zabawy, a rodzice miejsce na chwilę relaksu. Liliputkowo jest dostępne całkowicie bezpłatnie, czynne od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe.
 
 Wśród pastelowych kamieniczek znajduje się malutka cukiernia, w której można wypiekać małe ciasteczka i babeczki, oraz warsztat stolarski z wieloma drewnianymi narzędziami umożliwiającymi mnóstwo kreatywnych zabaw. Są też miniaturowe stoły kreślarskie i artystyczna pracownia ze wszystkimi potrzebnymi materiałami plastycznymi. Na specjalnych sztalugach czekają kartki oraz przybory do malowania. W zaczarowanym świecie Liliputkowa dla maluchów przygotowano także wiele kolorowych przestrzeni z elementami 3D pobudzającymi wyobraźnię i dostarczającymi niezapomnianych wrażeń. Miejsce to inspiruje również rodziców do ciekawego spędzania czasu ze swoimi pociechami.  
 
 Liliputkowo to niepowtarzalna przestrzeń, którą całe rodziny mogą odwiedzać, kiedy tylko zechcą – przy okazji robienia zakupów, ale także wówczas, gdy po prostu szukają pomysłu na wspólną, rodzinną zabawę. Centrum Janki zadbało o wyjątkowy klimat tego miejsca i urządziło go w formie artystycznej instalacji stylizowanej na zabytkową warszawską starówkę. Można na niej spotkać m.in. miniaturowy Zamek Królewski oraz Syrenkę, a także ikony współczesnej stolicy, jak wieżowce w centrum czy Most Świętokrzyski. Na miłośników mobilnego zwiedzania Warszawy czeka również specjalny tor z małymi autkami biegnący w scenerii zabytkowych latarni i kolorowych drzewek.  
 
 Aby tego lata dzieciakom wyśmienitej zabawy nie zabrakło, Centrum Janki – z okazji otwarcia Liliputkowa – przygotowało jeszcze moc dodatkowych atrakcji i zaprosiło do galerii specjalnych gości wpisujących się w klimat zabytkowego, miniaturowego miasteczka – kataryniarza, bicyklistę, monocyklistę oraz szczudlarza. W centrum pojawiło się stoisko z watą cukrową, balonami i fotobudka. Najmłodsi otrzymali też vouchery na lody! Co kilka godzin pasażem przemaszerował barwny korowód, a profesjonalni animatorzy zapraszali do wspólnej zabawy całe rodziny. Dzieci miały również szansę wygrać atrakcyjne nagrody. Wystarczyło, że ich rodzice zamieścili na swoim profilu na Facebooku zdjęcie pociechy zrobione podczas wizyty w Liliputkowie.
 
 Miniaturowe Liliputkowo jest czynne od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe w godzinach 11:00 – 19:00 i dostępne bezpłatnie dla wszystkich odwiedzających.  

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.