niedziela, 26 września, 2021
Flesch Mazowsza

Aktywne lato w Pruszkowie

Mieszkańcy Pruszkowa oraz okolicznych miejscowości w tegoroczne wakacje mogą skorzystać z wielu atrakcji jakie oferuje miasto. Wypożyczenie kajaków, spróbowanie swoich sił na ściance wspinaczkowej czy ochłodzenie się nad wodą to tylko kilka z wielu propozycji.

Chcąc aktywnie i ciekawie spędzić letnie dni nie trzeba jechać na drugi koniec Polski. Miasto Pruszków proponuje w tym roku, aby w letnie dni wybrać się na niedawno otwarte kąpielisko, powspinać się na sezonowej ściance wspinaczkowej czy wypożyczyć kajaki.

26 czerwca w Parku Mazowsze zostało otworzone miejskie kąpielisko. W miejscu dawnych glinianek Hosera, podobnie jak w minionych latach został otwarty strzeżony akwen do pływania dla dorosłych oraz brodzik dla dzieci. Czekali na to nie tylko mieszkańcy Pruszkowa, ale także osoby z okolicznych miejscowości. Miejscem do ochłodzenia się w upalne dni cieszyć można się będzie aż do 29 sierpnia w godzinach 10.00 – 18.00. Przez wzgląd na światową pandemię COVID-19 kąpielisko będzie działać zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz zaleceniami dla kąpielisk, dlatego też warto śledzić aktualne informacje o jego działaniu. Nad bezpieczeństwem osób wybierających się do Parku Mazowsze, podobnie jak w minionych latach czuwać będą ratownicy z Miejskiej Pływalni Kapry. Innymi ciekawymi propozycjami do spędzenia aktywnego dnia na terenie Pruszkowa latem okazać się mogą: wypożyczalnia kajaków w Parku Potulickich lub ścianka wspinaczkowa zlokalizowana w Centrum Kultury i Sportu przy ul, Bohaterów Warszawy 4.

W Parku Potulickim na zainteresowanych czeka 10 kajaków dwuosobowych oraz 5 czteroosobowych rowerów wodnych. Wypożyczalnia działa we wszystkie weekendy do 12 września w godzinach 11:00 – 20:00. Warto pamiętać, iż wypożyczanie kajaków jak i rowerów wodnych jest bezpłatne.

Dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej otwarta została PruŚcianka Alpha Gym. Ze względu na swoją specyfikę zadowoli, zarówno tych początkujących, jak i zaawansowanych wspinaczy. 15 metrowa ścianka oraz aż 240 m2 powierzchni pozwoliły na wyznaczenie 20 dróg wspinaczkowych o różnych poziomach trudności. Ze ścianki korzystać można w sobotę oraz niedzielę od godziny 10:00 do 16:00. Należy jednak mieć na uwadze, iż znajduje się ona na wolnym powietrzu, zatem godziny otwarcia mogą ulegać zmianom z powodu warunków atmosferycznych. Jednorazowe wejście na ściankę to jedynie 25 zł natomiast szkolenie wstępne to koszt 30 zł. Pełen cennik dostępny jest na oficjalnej stronie CKiS w zakładce PruŚcianka. Znaleźć tam można informacje o sekcjach wspinaczkowych, a także praktyczne porady związane z rozpoczęciem przygody ze wspinaczką.

Lato w mieście nie musi być nudne, wystarczy jedynie chcieć wyjść z domu i spróbować czegoś nowego. To od nas zależy jaką aktywność wybierzemy, jednakże niewątpliwie warto skorzystać z sezonowej oferty Pruszkowa.

Patrycja Jaworska
Fot. www.pruszkow.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.