niedziela, 26 września, 2021
Flesch Mazowsza

Wsparcie od Empiku

Marcin Giziński 25 listopada, 2016 Edukacja, Kultura Brak komentarzy do Wsparcie od Empiku

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Bohaterów spod Darnicy w Piastowie znalazła się w elitarnym gronie dziesięciu szkół, które na Mikołajki dostaną od Empiku po tysiąc nowych książek. Do konkursu „Wsparcie dla bibliotek” zgłosiło się aż 300 szkół z całej Polski.

Szkoła Podstawowa nr 4 już wkrótce otrzyma tysiąc nowych książek od Empiku. Właśnie zakończył się konkurs towarzyszący programowi „Przecinek i Kropka”. Dzięki zaangażowaniu internautów i lokalnych społeczności książkowy Mikołaj przyjedzie właśnie do Piastowa już na początku grudnia. Łącznie oddano blisko 400 tysięcy ważnych głosów.

Do konkursu zgłosiło się aż 300 szkół z całej Polski. Podstawówka w Piastowie znalazła się w elitarnym gronie dziesięciu, które otrzymają po tysiąc książek. Plebiscyt trwał miesiąc. Od 5 października do 6 listopada w specjalnej aplikacji codziennie można było oddać jeden głos.

Empik, w którym książki zajmują szczególne miejsce, postanowił wzbogacić trwający od wielu lat program rozwoju czytelnictwa wśród najmłodszych. Na książki została przeznaczona część kwoty z każdej transakcji z użyciem karty Mój Empik. W ten sposób uczestnicy nowego programu lojalnościowego Empiku przyczynili się do zapełnienia półek bibliotek i wsparcia rozwoju czytelnictwa wśród dzieci. Kolejna edycja już za rok.

Szkoły, które zdobyły najwięcej głosów:
Gdańsk – Szkoła Podstawowa nr 40
Warszawa – Szkoła Podstawowa nr 319
Choszczno – Szkoła Podstawowa nr 1
Warszawa – Szkoła Podstawowa nr 342
Błonie – Szkoła Podstawowa Kolumbus
Warszawa – Szkoła Podstawowa S.T.O.
Ząbki – Szkoła Podstawowej nr 3
Bielsk Podlaski – Szkoła Podstawowa nr 4
Piastów – Szkoła Podstawowa nr 4
Inowrocław – Szkoła Podstawowa w Górze

Opr. E.W.

Fot. www.piastow.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.