niedziela, 26 września, 2021
Flesch Mazowsza

Gdzie pojeździmy na łyżwach?

Mieszkańcy naszego regionu z niecierpliwością czekają na otwarcie lodowisk. Zimowe szaleństwo rozpocząć się ma już za miesiąc. Sprawdziliśmy, gdzie w tym roku będzie można pojeździć na łyżwach.

W tym roku ogólnodostępne lodowisko powstanie w Grodzisku Mazowieckim. Władze miasta zadecydowały, że ślizgawka otwarta zostanie przy ul. Żwirki i Wigury, nieopodal siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej. Do dyspozycji miłośników sportów zimowych będzie sztuczna tafla o wymiarach 20×40 m. Znajdzie się tu również wypożyczalnia łyżew, toalety i zaplecze sanitarne. Jak zapewniają organizatorzy, lodowisko przy ul. Żwirki i Wigury zostanie uruchomione w połowie grudnia.

Podobnie jak w ubiegłych latach również mieszkańcy powiatu pruszkowskiego będą mogli korzystać z lodowiska zlokalizowanego na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ulicy Gomulińskiego 2 w Pruszkowie. Na jego otwarcie pruszkowianie będą jednak musieli poczekać do nadejścia zimy.

– Jego otwarcie przede wszystkim uzależnione jest od warunków pogodowych to znaczy, że aby móc z niego korzystać potrzebujemy temperatury stale utrzymującej się w okolicach 0 stopni Celsjusza – komentuje Krzysztof Bukowski, Zastępca Naczelnika z Biura Zarządu Powiatu Pruszkowskiego.

Dobrą wiadomość mamy także dla mieszkańców Podkowy Leśnej. Jak udało nam się dowiedzieć, władze miasta zebrały oferty na organizację lodowiska, które powstać miałoby na terenie Szkoły Samorządowej na boisku od strony ulicy Parkowej.

– Znalazłem także pieniądze na realizację tego przedsięwzięcia. Na najbliższej Sesji Rady Miasta Podkowa Leśna zarekomenduję radnym przesunięcia środków budżetowych. Otwarcie nastąpiłoby w pierwszych dniach grudnia, na okres trzech miesięcy tj. do końca lutego 2017 r. – mówi Artur Tusiński, Burmistrz Podkowy Leśnej.

Kinga Rochalska

Fot. Internet

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.