niedziela, 26 września, 2021
Flesch Mazowsza

Fetting Festiwal z Haliną Frąckowiak

W Kościele Świętego Józefa Oblubieńca w Baranowie odbył się IV Fetting Festiwal. W tym roku koneserzy dobrej muzyki mogli wysłuchać recitalu Haliny Frąckowiak.

Festiwal jest wydarzeniem wielkiego formatu. Promuje dorobek artystyczny nieżyjącego już dziś aktora, muzyka i piosenkarza Edmunda Fettinga, który niegdyś związał swe losy z Baranowem.

Jak co roku podczas festiwalu najważniejszym punktem tego kulturalnego wydarzenia jest ogólnopolski konkurs muzyczny, w trakcie którego debiutanci mogą wykazać się swoim talentem. Co roku w loży jury zasiada pomysłodawca festiwalu – Dariusz Dąbrowski oraz przybyli goście. W tym roku do szanownego grona ekspertów dołączyli: Halina Frąckowiak – znana piosenkarka, Marek Kaliszuk – aktor teatralny, musicalowy i filmowy oraz wokalista, a także Maria Szabłowska – dziennikarka, współprowadząca program „Wideoteka dorosłego człowieka”.

Przybyli mogli usłyszeć zwyciężczynię ubiegłorocznej edycji Weronikę Korthals. Startujący w konkursie artyści śpiewali utwory z repertuaru Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego z Kabaretu Starszych Panów. Prowadząca koncert Maria Szabłowska wspominała, że Przybora często odwiedzał miejscowość Kaski, położoną w gminie Baranów, co odnotował w swoich zapiskach.

Niekwestionowanymi zwycięzcami konkursu zostali Izabela Szafrańska oraz Paweł Sokołowski wykonujący utwór „ Pejzaż bez Ciebie”. Oprócz I miejsca przyznanego przez profesjonalne grono muzyczne otrzymali także Nagrodę Publiczności. Wygrana w konkursie przyniosła im w sumie 6 tys. złotych. Drugie miejsce i nagrodę 3 tys. złotych przyznano Małgorzacie Nakoniecznej za utwór „Już czas na sen”, zaś ostatnie miejsce na podium i 2 tys. zł trafiło do Darii Kaczór za utwór „Utwierdź mnie”.

Podczas tego pełnego wrażeń niezapomnianego wieczoru wystąpili również: Magdalena Dąbkowska, Patrycja Mizerska, Daria Kaczmarek, Aleksandra Łodzińska, Beata Kawczyńska, Łukasz Lipski i Tadeusz Seibert.

Tekst i foto:

Daria Głowacka

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.