sobota, 4 grudnia, 2021
Flesch Mazowsza

W terenie zabudowanym jechał 101hm/h

Kolejny nierozsądny kierowca przez najbliższe trzy miesiące nie będzie mógł kierować samochodem. Prosta, pusta droga – ograniczenie do 50kh/m, to jednak nie powstrzymało 21-letniego mieszkańca Żyrardowa aby wcisnąć pedał gazu i przekroczyć dozwoloną prędkość o 51 km/h.

We wtorek (24.01) po godz. 20:00 w Aleksandrowie na krajowej 50 policjanci żyrardowskiej drogówki zauważyli pędzącego Fiata. Pomiar prędkości wykazał 101km/h, mimo że w tym miejscu dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. 21 – latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące, ponadto został ukarany wysokim mandatem (500 zł) i 10 punktami karnymi.

Pamiętajmy, że od maja 2015r. przepisy dotyczące przekraczania prędkości na terenie zabudowanym zostały zaostrzone. Przy pierwszym wykroczeniu polegającym na przekroczeniu prędkości o 50 km/h prawo jazdy zostaje zatrzymane na trzy miesiące, przy popełnieniu kolejnego takiego wykroczenia w tym okresie skutkuje wydłużeniem zatrzymania dokumentu do 6 miesięcy. Kolejna „wpadka” to utrata uprawnień, które można odzyskać dopiero po ponownym zdaniu egzaminu.

asp. Agnieszka Ciereszko

KPP Żyrardów

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.