sobota, 4 grudnia, 2021
Flesch Mazowsza

Czekają nas podwyżki

Marcin Giziński 20 stycznia, 2017 Wiadomości Brak komentarzy do Czekają nas podwyżki

W 2017 roku czekają nas spore podwyżki. Drożej zapłacimy za wodę i prąd. Oszczędzić będziemy mogli płacąc niższe rachunki za gaz. Na poziomie ubiegłorocznym pozostaną natomiast stawki podatku od nieruchomości.

Od 1 stycznia 2017 r. opłata za metr sześcienny wody wzrosła o 15 groszy. Oznacza to, że przeciętny Polak za zużycie wody zapłaci o 1 zł miesięcznie więcej. Dla czteroosobowej rodziny roczny koszt zużycia wody wzrośnie zatem o około 48 zł.

Drożej zapłacimy też za energię elektryczną. Przeciętny rachunek za prąd dla gospodarstwa domowego wzrośnie o 50 – 75 zł rocznie. Ministerstwo Energii wyjaśnia, że podwyżki związane są m.in. z kosztami polityki klimatycznej i modernizacją polskich elektrowni.

Na czym oszczędzimy?

W tym roku nie wzrosną natomiast ceny gazu. Wręcz przeciwnie, przeciętny Polak w 2017 roku za gaz zapłaci średnio o 6 procent mniej niż w ubiegłym roku.

Nie wzrosną także stawki podatku od nieruchomości. W gminach powiatu pruszkowskiego oraz powiatu grodziskiego większość stawek podatku od nieruchomości zostało utrzymanych na poziomie ubiegłorocznym.

Zgodnie z zapowiedziami włodarzy miast z naszego regionu, miasta nie chcą zwiększać opłat za wywóz odpadów. Usługodawcy jednak nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Zmiany w opłatach mogą nastąpić jeszcze przed wakacjami.

Zebrała:

Kinga Rochalska

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.