czwartek, 25 lipca, 2024
Flesch Mazowsza

Dla każdego… moc atrakcji

Marcin Giziński 6 czerwca, 2023 Kultura Brak komentarzy do Dla każdego… moc atrakcji

W tym roku Dni Pruszkowa odbędą się 3 oraz 4 czerwca na skwerze ZTL i rozpoczną się od Pruszkowskiego Dnia Folkloru. Będzie to już 25 raz gdy mieszkańcy będą obchodzić Dni Pruszkowa. Jak co roku świętowanie będzie pełne atrakcji dla każdego, nie zależnie od wieku.

Dla uczestników imprezy dostępne będą między innymi stoiska: Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Miejskiego Ośrodka Kultury „Kamyk”, Książnicy Pruszkowskiej, ZTL „Pruszkowiacy” oraz Urzędu Miasta Pruszkowa, Młodzieżowej Rady Miasta, a także Pruszkowskiej Rady Seniorów. Podczas festynu zobaczymy występy dzieci z pruszkowskich szkół i przedszkoli. Nie zabraknie także występu orkiestry dętej „Pruszkowianka” oraz ZTL „Pruszkowiacy”.

Pierwszego dnia Dni Pruszkowa rozpoczną się o godzinie 8:00 od  Towarzyskich Zawodów Spławikowych o Puchar Prezydenta Miasta Pruszkowa i Komendanta Straży Miejskiej w Parku Potulickich. Następnie od godziny 12:00 wydarzenie zostanie przeniesione na skwer ZTL przy ulicy Lipowej. Dostępne tam będą dla najmłodszych: konkursy, zabawy, animacje, warsztaty, dmuchańce. Tego dnia nie zabraknie także food trucków.

Już od godziny 14:00 będziemy mieli okazję oglądać występy  grup warsztatowych ZTL „Pruszkowiacy”, Akademii Tańca Tradycyjnego, Zespołu ludowego „Ożarowiacy” z Ożarowa Mazowieckiego, zespołu tańca ludowego „Harnam” z Łodzi oraz Zespołu Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”. O godzinie 18:30 na scenie pojawi się Gooral Mateusz Górny który zasłynął dzięki oryginalnemu łączeniu muzyki elektronicznej, drum’n’bass i dubstepu z etniczną muzyką góralską. Gwiazdą wieczoru będzie znany wszystkim zespół Sound’n’Grace , który na scenie pojawi się już o godzinie 20:30.

W niedzielę, drugiego dnia imprezy, również na Skwerze im. ZTL „Pruszkowiacy” przy ul. Lipowej będą miały miejsce atrakcje dla dzieci oraz występy pruszkowskich przedszkolaków i uczniów. Tego dnia wystąpi dla mieszkańców orkiestra dęta „Pruszkowianka” pod batutą Adama Malcherka. Następnie na scenie pojawi się Bluesmaszyna. W muzyce zespołu BLUESMASZYNA odnaleźć można zarówno brzmienie przedwojennego bluesa, ragtime’u, rock’n’roll’a, jak również blues rocka i Texas boogie. O godzinie 18:30 na scenie pojawi się Andrzej Poniedzielski – polski poeta, pieśniarz, konferansjer, autor tekstów piosenek, satyryk, humorysta, gitarzysta. Gwiazdą wieczoru będzie exMaanam.

Wszystkich naszych Czytelników zapraszamy na to wydarzenie. Z pewnością będzie to mile spędzony czas w gronie najbliższych.

mw

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.