wtorek, 16 sierpnia, 2022
Flesch Mazowsza

Dwa promile i dwójka dzieci na pokładzie samochodu

W szczycie lata i upałów, które napłynęły do Polski, policjanci z grodziskiej komendy w ciągu tygodnia zatrzymali dziewięciu nietrzeźwych kierowców. Jeden z przypadków jest szczególnie istotny i godny napiętnowania, dlatego, że 42-latek, mając dwa promile alkoholu we krwi przewoził dwoje dzieci w wieku 6 oraz 13 lat.

Co więcej, mężczyzna miał w tym czasie przez okres jeszcze dwóch lat zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Skierniewicach. – Kierowca po wytrzeźwieniu odpowie karnie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Policjanci skierują również wniosek do sądu o sprawdzenie sytuacji opiekuńczej dzieci, które były jego pasażerami – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Dwóch innych kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu doprowadziło do kolizji, a dwaj kolejni proponowali policjantom łapówki w zamian za puszczenie ich bezkarnie. – Dwóch z nich spowodowało kolizje drogowe. Kolejnych dwóch próbowało ukryć swoją winę, proponując policjantom pieniądze za odstąpienie od czynności prawnych. Przez takie zachowanie narazili się na odpowiedzialność za dwa oddzielne przestępstwa – podkreśla rzeczniczka grodziskiej policji.

Policjanci w obliczu tych zdarzeń po raz kolejny apelują o rozsądek i zwracają uwagę na tragiczne skutki decyzji prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

MK, Fot.: Pixabay

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.