niedziela, 26 czerwca, 2022
Flesch Mazowsza

Słoneczny znów w trasie

Marcin Giziński 22 czerwca, 2022 Wiadomości Brak komentarzy do Słoneczny znów w trasie

W ostatni weekend czerwca na tory powróci słynny pociąg „Słoneczny”. Trasa przejazdu pociągu to Warszawa Centralna – Ustka – Warszawa Centralna. Co więcej, w weekendy i święta uruchomione zostaną dodatkowe kursy do Gdyni. Przedsprzedaż biletów rozpocznie się 18 czerwca.

Po dwóch sezonach, kiedy kursowanie pociągu zostało zawieszone z uwagi na pandemię koronawirusa, znów powraca on do przejazdów. Pierwszy raz wyjedzie w drogę pierwszego dnia wakacji, 25 czerwca.

–Można powiedzieć, że w tym roku Mazowsze znów zbliża się do morza. Pierwszego dnia wakacji na tory powróci pociąg „Słoneczny”, oczywiście w barwach Kolei Mazowieckich. Myślę, że to dobra wiadomość dla wszystkich planujących w tym roku wakacje nad morzem i osób, które do tej pory chętnie korzystały z naszego połączenia. Co ważne, w weekendy będzie uruchomiony dodatkowy kurs do Gdyni – „Słoneczny – BIS”. Już dziś zapraszam do wakacyjnych podróży z Kolejami Mazowieckimi – podkreśla marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik.

Przejazd pociągu „Słonecznego” odbędzie się po raz 16. Dotychczas cieszył się on wyjątkowym zainteresowaniem – z podróży skorzystało ok. 1,3 mln pasażerów. Pociąg zatrzyma się w sześciu miastach na Mazowszu (stacje Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Ciechanów i Mława Miasto), dwóch w województwie Warmińsko-Mazurskim (stacje Działdowo, Iława) a także w dziesięciu na Pomorzu (Prabuty, Malbork, Tczew, Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Sopot, Gdynia Główna, Wejherowo, Lębork, Słupsk, Ustka).

Prawdopodobnie ten sezon będzie przełomowy. Dla wielu osób będzie to pierwszy rok wyjazdów na wakacje po spowolnieniu pandemicznym.

–W związku z tym uruchamiamy dodatkowe, weekendowe połączenie „Słoneczny – BIS”. Będzie on jeździł do stacji Gdynia Główna. Idea tego połączenia to odpowiedź naszej Spółki na tak ogromne zainteresowanie podróżnych. „Słoneczny – BIS” zostanie zestawiony z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych, które z pewnością zapewnią naszym pasażerom wygodną i bezpieczną podróż – mówi Robert Stępień, Prezes Zarządu Kolei Mazowieckich.

Bilet normalny na przejazd do Ustki w jedną stronę będzie kosztował 75 zł, studencki natomiast 36. Za przejazd „Słonecznym” oraz „Słonecznym – BIS” do Trójmiasta zapłacimy natomiast 60 zł, a studenci niecałe 30 zł. Osoby podróżujące na trasie ze Słupska do Ustki mogą skorzystać ze specjalnej oferty w cenie 7 zł.

(ak), Fot.: mazowieckie.com

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.