niedziela, 26 czerwca, 2022
Flesch Mazowsza

Mszczonowski wyścig udaremniony

Policja po serii akcji związanych z nielegalnymi wyścigami samochodowymi w Mszczonowie ukarała organizatorów oraz ich uczestników. Z ustaleń wynika, że funkcjonariusze sprawdzili wszystkie pojazdy, zatrzymano jednego kierowcę oraz kilka praw jazdy.

–W piątkowy wieczór [27.05 – przypis red.] kierowcy kilkudziesięciu pojazdów różnych marek zgromadzili się w kilku miejscach na terenie powiatu. Wyścigi na drogach publicznych są nielegalne, a osoby biorące w nich udział świadomie stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym. Liczne wykroczenia, jakich dopuścili się nieodpowiedzialni kierowcy to w szczególności nie stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych oraz niewłaściwy stan techniczny pojazdów. Przewinienia te skutkowały konsekwencjami prawnymi. Mundurowi skontrolowali ponadto stan trzeźwości kierujących – relacjonuje st. sierż. Monika Michalczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

Wiadomo, że kilkadziesiąt osób zostało przesłuchanych w związku ze sprawą.

–Podczas przeprowadzonych działań zostało wylegitymowanych kilkadziesiąt osób, nałożono mandaty karne oraz skierowano wnioski do sądu. W trakcie akcji, policjanci zatrzymali 19-latka, który nie zastosował się do poleceń policjantów i nie zatrzymał się do kontroli drogowej – dodaje.

Uczestnicy wyścigu byli agresywni i nie zamierzali zakończyć prowadzonej przez siebie akcji. Próbowali zmienić miejsce organizowanego wyścigu. Policjantom udało się jednak opanować sytuację.

–Organizowanie wyścigów na drogach publicznych stwarza realne zagrożenie dla wszystkich jego uczestników – podkreślają mundurowi.

(ak), Fot.: Pixabay

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.