niedziela, 26 czerwca, 2022
Flesch Mazowsza

Kolejne zatrzymanie pijanego kierowcy

Funkcjonariusze policji z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który prowadził ciężarówkę pod wpływem alkoholu. Okazało się, że miał 3 promile alkoholu we krwi.

Do zdarzenia doszło na autostradzie A2 w okolicach Baranowa. Jeden z kierowców zauważył ciężarówkę, której kierowca wykonywał podejrzane manewry stwarzające zagrożenie na drodze. Kierujący zajeżdżał drogę innym uczestnikom ruchu.

Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce wskazane przez zgłaszającego.

–Policjanci nie napotkali w okolicy wskazanego pojazdu. Mając na uwadze ogromne zagrożenie, jakie może stworzyć nietrzeźwy kierowca, ruszyli autostradą w stronę Warszawy, gdzie mógł odjechać podejrzany. Po około 20 minutach, już na trasie S-8 na warszawskim Żoliborzu zauważyli i zatrzymali opisany wcześniej pojazd. Po sprawdzeniu 43-letniego kierowcy Scanii okazało się, że mężczyzna ma w organizmie 3,2 promila alkoholu. Samochód został przekazany właścicielowi, a kierowca zatrzymany w miejscowym komisariacie – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Kierowcy ciężarówki grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, mandat oraz utrata prawa jazdy za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Dalsze czynności przejmuje komisariat policji na Żoliborzu.

(ak), Fot.: Pixabay

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.