niedziela, 26 czerwca, 2022
Flesch Mazowsza

Nowoczesne baseny w Strzeniówce

Celem gminy Nadarzyn jest rozszerzenie dostępnej oferty basenów w Strzeniówce, co ma nastąpić jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Szacuje się, że na inwestycje zostanie przekazane ponad półtora miliona złotych.

W ubiegłym roku w Strzeniówce wybudowano kompleks basenów otwartych, który miał być odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Okazało się, że powstanie atrakcji było bardzo dobrą decyzją. Inwestycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku władze Nadarzyna zdecydowały się na rozbudowę kompleksu.

–Wsłuchując się w Państwa uwagi i sugestie w ramach prac gwarancyjnych usunęliśmy nieliczne „niezbędne” usterki, a przede wszystkim zaplanowaliśmy nowe atrakcje. Między innymi: najmniejszy basen dla dzieci i jacuzzi dzięki pompie ciepła będą miały podgrzewaną wodę. Pojawi się także nowa zjeżdżalnia oraz kolejny odcinek piaszczystej plaży, na której chcemy zachować część istniejącego drzewostanu. Zgodnie z obietnicą składaną w czerwcu ubiegłego roku dostęp do basenów będą miały także osoby niepełnosprawne – informuje Dariusz Zwoliński, wójt gminy Nadarzyn.

Udało nam się dowiedzieć, że w przetargu wzięła udział jedna firma, która oferowała wykonanie za cenę przewyższającą zakładany budżet.

–Na te wszystkie prace przewidzieliśmy 1,5 mln złotych. Niestety do przetargu stanęła tylko jedna firma, która zaproponowała kwotę wyższą o prawie 90.000 złotych. Chcąc rozstrzygnąć przetarg i zdążyć z pracami przed rozpoczęciem nowego sezonu rada gminy zdecydowała się na sesji na wprowadzenie zmian w budżecie – zaznacza Dariusz Zwoliński.

Termin wykonania przypada na 15 maja, co oznacza, że obiekt zostanie otwarty jeszcze przed rozpoczęciem sezonu.

(AK)

Fot.: warszawa.naszemiasto.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.