wtorek, 16 kwietnia, 2024
Flesch Mazowsza

Szkoła muzyczna w Grodzisku później niż planowano

W Grodzisku Mazowieckim powstanie szkoła muzyczna. Obiekt wedle planu ma pojawić się przy ul. Zygmunta Starego. Inwestycja została jednak spowolniona przez wybuch epidemii koronawirusa. Włodarze wkrótce powinni wybrać firmę, która zajmie się realizacją projektu.

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego zapowiada, że przy szkole znajdzie się także parking podziemny. W trakcie poprzedniej kadencji Grzegorz Benedykciński twierdził, że budowa jest w zasadzie gotowa, teraz prace spowolniły. Stosowna dokumentacja oraz kosztorys inwestycji są już gotowe, a ogłoszenie zwycięzcy przetargu na budowę placówki przed nami.

Sprawa jest jednak wciąż aktualna, włodarz Grodziska Mazowieckiego nie odłożył budowy szkoły muzycznej.

-Przez koronawirusa, konkurs nam się przedłuża. Jest kilkanaście pracowni chętnych, by wziąć w nim udział, ale poprosiły o więcej czasu na przygotowanie prac. Dlatego mamy poślizg, ale myślę, że do końca września rozstrzygniemy konkurs – mówi Grzegorz Benedykciński.

Realne prace rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku. Wyburzono wóczas stare kamienice. Wszystko wskazuje także, że budowa szkoły muzycznej oraz parkingu podziemnego to nie koniec:

-Szkoła i parking pod nią zajęłyby około 1200 m2. Więc pozostaje jeszcze około tysiąca metrów do zagospodarowania. Zamierzamy ogłosić konsultacje społeczne, by zapytać mieszkańców, jakiego obiektu by tam oczekiwali – zaznacza Benedykciński.

Aneta Czarnecka
Fot.: Grodzisknews.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.