wtorek, 16 kwietnia, 2024
Flesch Mazowsza

Zdążyć przed pierwszym dzwonkiem

Wydział Realizacji Inwestycji Urzędu Miejskiego w Pruszkowie poinformował o kończących się w okresie wakacyjnym inwestycjach. Jak nietrudno się domyślić dotyczą one zbliżającego się nowego roku szkolnego

Kończy się realizacja największej inwestycji oświatowej w Pruszkowie pn.. „Budowa obiektów oświatowo-sportowych Gąsin” przy ul. Pływackiej/Kaletniczej. W zakres inwestycji wchodzi budowa Szkoły Podstawowej nr 10 oraz Przedszkola Miejskiego nr 16. Do tego dochodzi tzw. infrastruktura zewnętrzna, w tym: parkingi, place zabaw, boisko sportowe do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej, 4-torowa bieżnia lekkoatletyczna oraz skocznia w dal.

Drugą inwestycją jeśli chodzi o zakres podjętych prac jest wymiana instalacji centralnego ogrzewania w budynku Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Obrońców Pokoju. Dokonano także termomodernizacja budynku Żłobka Miejskiego nr 1 przy ul Hubala. Przebudowano również 3-torową bieżnię lekkoatletyczną wraz z skocznią w dal, na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Hubala.

Przez rozpoczynającym się 1 września rokiem szkolnym dokonano szeregu pomniejszych remontów w placówkach oświatowych. I tak w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Topolowej – naprawiono obróbki blacharskie i podbitkę dachową, zabezpieczono konstrukcję dachu przed warunkami atmosferycznymi, naprawiono nawierzchnię boiska szkolnego (ok 225 m2).

W Szkole Podstawowej nr 3 przy al. Wojska Polskiego wymieniono kolejny odcinek ogrodzenia (ok 125mb). Nastąpiła wymiana instalacji wodno – kanalizacyjnej w pomieszczeniach: piwnic, kuchni, szatni, łazienkach „szóstki” przy ul. Lipowej.

„Dziewiątka” przy ul. Mostowej doczekała się ekspertyzy stanu technicznego zarysowań ścian zgodnie z zaleceniami z protokołu okresowej kontroli budynku oraz naprawy obudów kanałów wentylacyjnych sali gimnastycznej.
W Żłobku Miejskim nr 2 przy ul. Antka 7 przystosowano jedno z pomieszczeń na pokój pielęgniarski. Na ul. Narutowicza w Przedszkolu Miejskim nr 5 wymieniono pozostałą stolarkę okienną, naprawiono elewację i częściowo wymieniono ogrodzenie. Przedszkole Miejskie nr 10 przy ul. Chopina – naprawiono elewację i wykonano prace malarskie.
Przy ul. Chopina w Przedszkolu Miejskim nr 3 wymieniona została część ogrodzenia, wymieniono słupy oświetleniowe, częściowa izolacja pionowa ścian zewnętrznych. Odbyły się także roboty malarskie i naprawcze parkietu w jednej z sal.
W Przedszkolu Miejskim nr 12 przy ul. Andrzeja usunięto boazerię, wymianie uległy parapety i podłogi w jednej z sal. Dodatkowo wykonano roboty malarskie, wymianę terakoty przy schodach i naprawiono ogrodzenie.

Zmieniło się także otoczenie niektórych placówek oświatowych. Wybudowano ul. Kaletniczą na odcinku od ul. Pływackiej do ul. Robotniczej. Powstał łącznik ul. Topolowej z ul. Narutowicza gdzie wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.
Już po pierwszym dzwonku zakończone zostaną pozostałe budowy (ul. Wokulskiego, ul. Rumiankowa, ul. Lisieckiego, ul. Działkowa, ul. Torfowa, ul. 1-go Sierpnia, ul. Polna).

(mg)
Źródło: www.pruszków.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.