wtorek, 16 kwietnia, 2024
Flesch Mazowsza

ZSOiS w Pruszkowie stawia na bezpieczeństwo uczniów!

Wakacje dla dyrektora Łukasza Borkowskiego i kadry pedagogicznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ulicy Gomulińskiego w Pruszkowie to czas intensywnej pracy. Szkoła prowadzona przez powiat pruszkowski ma jeden cel: zapewnić swoim uczniom bezpieczne warunki do nauki, gdy wrócą do niej we wrześniu.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie biorąc pod uwagę specyfikę szkoły sportowej, a także obecność uczniów z różnych stron kraju, którzy zamieszkują w internacie wprowadza nową definicję bezpieczeństwa:

1) Jako pierwsza szkoła w Polsce ZSOiS zakupiło trzy urządzenia Multi Task Controller. Urządzenia te mierzą całkowicie bezdotykowo temperaturę. Pomiar zajmuje zaledwie 2 sekundy. Muliti Task Controler minimalizuje ryzyko wejścia na teren placówki osoby przeziębionej lub też chorej np. na Covid – 19. Urządzenie to w przyszłości będzie również zintegrowane z systemem czytników kart wejściowych dla uczniów i nauczycieli. Przy urządzeniach zostały ustawione automatyczne dozowniki płynu do dezynfekcji.
2) Szkoła zakupiła sterylizatory mobilne UV-C, które mają wydajność 195m3/h. Przybliżony czas dezynfekcji sali lekcyjnej tym urządzeniem to około 15-20 min.

Szkoła łącznie zamówiła 4 sztuki sterylizatorów. Jeden będzie znajdował się w internacie, a trzy w szkole. Dzięki temu wszystkie pomieszczenia codziennie będą przechodzić proces dezynfekcji. Zakup urządzeń był możliwy dzięki dofinansowaniu Rady Rodziców ZSOiS.

3) Placówka zaopatrzyła się także w ozonator przemysłowy z detektorem ozonu RS-03. Dezaktywacja bakterii i wirusów wymaga spełnienia ścisłych procedur określonych przez Sanepid. Procedura dezynfekcji wymagana przez Sanepid określa stężenie ozonu na poziomie od 8-10 ppm. Tylko przy takim stężeniu ozonu możemy mówić o prawidłowej dezynfekcji. Przykładowa dezynfekcja pokoju 21 m2 w akademiku tym urządzeniem będzie trwała ok 8-9 min, w tym czasie uzyskamy zalecane stężenie 8-10 ppm. Ozonator także został dofinansowany przez Radę Rodziców ZSOiS .

Poza bezpieczeństwem zadbano także o komfort uczniów i ekologię. Szkoła podpisała umowę na prace remontowe w internacie. Prawe skrzydło zostanie w całości odmalowane, natomiast lewe skrzydło zostanie odświeżone oraz zostaną zrealizowane niezbędne prace remontowe we wszystkich pokojach. Wykonawca będzie miał 14 dni na wykonanie zadania. Przed rozpoczęciem roku szkolnego planowana jest dezynfekcja pomieszczeń.

Natomiast w trosce o środowisko firma cateringowa Czaplar przekazała szkole wyparzarkę do naczyń. Dzięki temu uczniowie nie będą mieli wydawanych posiłków w jednorazowych pojemnikach i zminimalizowane zostanie wytwarzanie zbędnych ton plastiku.

Tekst i foto:
Zespół Komunikacji Zewnętrznej
Starostwo Powiatowe w Pruszkowie

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.