wtorek, 22 czerwca, 2021
Flesch Mazowsza

Dotacje dla powiatu pruszkowskiego i Brwinowa

Powiat pruszkowski otrzymał dotacje pochodzące z budżetu województwa mazowieckiego w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. Główną inwestycją sfinansowaną z tych środków będzie budowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (SOSW) w Pruszkowie. Całość dotacji opiewa na kwotę ponad 43 mln zł, z czego 4 mln to dofinansowanie samorządu województwa.

Prace związane z budową SOSW w Pruszkowie już trwają, a obiekt powstanie przy ul. Wapiennej. Pierwszym etapem realizacji będzie zakończenie instalacji infrastruktury technicznej oraz budowa sali sportowej wraz z częścią przeznaczoną do dydaktyki.

Drugi etap będzie stanowiła budowa internatu, a także zagospodarowanie przestrzeni wokół budynku. W efekcie finalnym stworzony zostanie trzypiętrowy budynek z piwnicą oraz wewnętrznym patio.

Z dotacji skorzysta również gmina Brwinów. Samorząd Mazowsza przeznaczył kwotę 2,5 mln zł na przebudowę ul. Pruszkowskiej. Umowę podpisał już marszałek województwa Adam Struzik. Ul. Pruszkowska to jedna z głównych dróg przecinających gminę. Biorąc pod uwagę duże natężenie ruchu na drogach wojewódzkich DW719 i DW720 stanowi ona najszybsze połączenie komunikacyjne z Brwinowa do Pruszkowa. Ponadto ulica ta usytuowana jest równolegle do linii kolejowej, wobec czego jest ważnym połączeniem dla podróżujących pociągami, aby dostać się do stacji PKP.

–Instrument zadań ważnych stworzyliśmy z myślą o samorządach, które nie są w stanie same wykonać niezbędnych inwestycji. To już druga edycja tego programu wsparcia. Na ten rok na jego realizację przeznaczyliśmy 50 mln zł. Jednak potrzeby są wciąż duże. Zwłaszcza teraz, gdy z powodu epidemii wpływy do budżetów są coraz niższe – powiedział marszałek Adam Struzik.

Aneta Czarnecka,
Fot.: radioniepokalanow.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.