niedziela, 26 września, 2021
Flesch Mazowsza

Rozrywka i ważne wartości

Marcin Giziński 17 stycznia, 2020 Wiadomości Brak komentarzy do Rozrywka i ważne wartości

W sobotę 11 stycznia Grodzisk ponadprzeciętnie szumnie świętował otwarcie nowej sali sportowej przy Szkole Podstawowej im. L. Teligi. Rozmach wydarzenia zdumiewał – choć miasto przecież ma już na swoim koncie niejedną efektowną imprezę otwarcia.

Jak zawsze, wręcz już tradycyjnie, na otwarcie obiektu przybyli: burmistrz Grodziska i pozostali kluczowi lokalni samorządowcy – tym razem jednak to szacowne (i bardzo zasłużone) grono zasilili: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Mazowiecki Wicekurator Oświaty oraz Prezes Legii Warszawa, która, jak wiadomo, czyni w Grodzisku poważną inwestycję sportową.

Wysoki poziom imprezy

Po spektakularnych efektach przyznać należy, że Komitet Organizacyjny tej prestiżowej ceremonii otwarcia wykazał się dużą pomysłowością, spójnością pomysłu, trafnością doboru programu artystycznego i jego wykonawców.

Żeby w pełni docenić poziom imprezy, trzeba było być na niej od początku do końca i zwrócić uwagę na to, jak konsekwentne wybrzmiewa silne i sensowne dydaktyczne przesłanie – że „Marzenia się spełniają, jeśli tylko chcesz”, ale rzecz jasna nie same z siebie, ale przy wytrwałych dążeniach. Ten stale przywoływany i rozwijany w szczegółach, w toku imprezy, silnie dydaktyczny przekaz, jak najbardziej adekwatny w placówce oświatowej, z miejsca wzniósł imprezę na wysoki poziom – poprzez klimat ludyczny, rozrywkowy, zabawowy stale przebijały się wartości, takie jak: wytrwałość, wysokie aspiracje i dążenia, dalekosiężne cele, pomoc wzajemna, zgodna współpraca.

Sympatycznie, dowcipnie, bezpośrednio

Ceremonia nie była długa, zamknęła się w typowych granicach 2 godzin, natomiast czas płynął inaczej. Działo się tak wiele, tak zmiennie, tak absorbująco – zarówno podczas bardzo widowiskowej części artystyczno-sportowej, jak również w trakcie następującej po niej części oficjalnej, czyli w fazie przemówień, przecięcia wstęgi, poświęcenia sali, degustacji metrowego wręcz tortu.

Tradycyjnie już, jak to w Grodzisku przy podobnych oficjalnych ceremoniach, było sympatycznie, dowcipnie, bezpośrednio, bez nużącej powagi – chociaż i powagi nie zabrakło na samym początku i na samym końcu, podczas odśpiewania hymnu państwowego i hymnu szkoły. Stanowiły one zresztą bardzo zgrabną ramę artystyczną dla wydarzenia.

Młodzież daje z siebie wszystko

Szkolna młodzież grodziska, czyli: narratorzy widowiska, poszczególne zespoły taneczne, śpiewające solo i w duecie uczennice szkoły, chórki wspierające występy, dziewczyny z Orkiestry Dętej, młodzi i mali karatecy ze Sparty, szkolni sportowcy – dali z siebie wszystko, a nawet jeszcze więcej. Można im absolutnie pogratulować wspaniałych umiejętności wokalnych, tanecznych, sportowych, performerskich.

Warto zaznaczyć, że lada dzień czyli 19 stycznia o godz. 13.00 odbędzie się uroczyste otwarcie kolejnej sali sportowej – przy Szkole Podstawowej w Izdebnie Kościelnym.

Sylwia Pańków
Fot.: www.grodzisk.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.